Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-02-06; 17:07:12 | Radom
Urząd Miejski komunikuje ws. programu drogowego
Przez ostatni tydzień trwały analizy prawne, które miały wyjaśnić wątpliwości wynikające z tego, że na ostatniej sesji pod głosowanie zostały poddane dwie poprawki: autopoprawka prezydenta, który proponował wprowadzenie do budżetu Radomskiego Programu Drogowego z listą 68 ulic oraz poprawka opozycyjnej większości dotycząca programu obejmującego kilkanaście ulic. Ostatecznie, zgodnie z oceną radcy prawnego Rady Miejskiej, w budżecie pozostała tylko poprawka opozycji.

- Proponowany przez prezydenta Radomski Program Drogowy wypadł z budżetu miasta. Zakładał utwardzenie w tym roku 68 ulic gruntowych. W zamian w budżecie znalazł się program zgłoszony przez opozycję, zakładający remont zaledwie kilkunastu ulic - komentuje Urząd Miejski w Radomiu.

- Szkoda, że m.in. radni Dariusz Wójcik, Marek Szary, Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz czy Jan Pszczoła wykazali tyle determinacji, by
zablokować Radomski Program Drogowy. To program, który zaproponowałem
mieszkańcom Radomia dwa lata temu. W utwardzanie ulic gruntowych
zainwestowaliśmy już 18 milionów złotych. Bardzo liczyłem na to, że w tym roku kolejne 8 milionów zostanie zainwestowane w ponad 60 ulic, co
niewątpliwie przyczyniłoby się do rozwiązania tego poważnego dla mieszkańców problemu. W zamian radni opozycji zaproponowali program drogowy obejmujący zaledwie kilkanaście ulic, z których część ma utwardzoną nawierzchnię - komentuje prezydent Radosław Witkowski.

W komunikacie nadesłanym z Kancelarii Prezydenta zapowiada, że będzie stał po stronie mieszkańców i zrobi wszystko, aby przywrócić prawdziwy Radomski Program Drogowy, ponieważ - jak podkreśla - decyzja radnych to zatrzymanie zmian, które poprawiają komfort życia mieszkańców. - Mam nadzieję, że mimo iż to rok wyborczy, przyjdzie opamiętanie i radni opozycji reprezentowani przez czwórkę liderów, będą chcieli rozwiązywać problemy radomian - dodaje prezydent.

fot.UMRadom
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft