Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-02-06; 17:07:12 | Radom
Urząd Miejski komunikuje ws. programu drogowego
Przez ostatni tydzień trwały analizy prawne, które miały wyjaśnić wątpliwości wynikające z tego, że na ostatniej sesji pod głosowanie zostały poddane dwie poprawki: autopoprawka prezydenta, który proponował wprowadzenie do budżetu Radomskiego Programu Drogowego z listą 68 ulic oraz poprawka opozycyjnej większości dotycząca programu obejmującego kilkanaście ulic. Ostatecznie, zgodnie z oceną radcy prawnego Rady Miejskiej, w budżecie pozostała tylko poprawka opozycji.

- Proponowany przez prezydenta Radomski Program Drogowy wypadł z budżetu miasta. Zakładał utwardzenie w tym roku 68 ulic gruntowych. W zamian w budżecie znalazł się program zgłoszony przez opozycję, zakładający remont zaledwie kilkunastu ulic - komentuje Urząd Miejski w Radomiu.

- Szkoda, że m.in. radni Dariusz Wójcik, Marek Szary, Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz czy Jan Pszczoła wykazali tyle determinacji, by
zablokować Radomski Program Drogowy. To program, który zaproponowałem
mieszkańcom Radomia dwa lata temu. W utwardzanie ulic gruntowych
zainwestowaliśmy już 18 milionów złotych. Bardzo liczyłem na to, że w tym roku kolejne 8 milionów zostanie zainwestowane w ponad 60 ulic, co
niewątpliwie przyczyniłoby się do rozwiązania tego poważnego dla mieszkańców problemu. W zamian radni opozycji zaproponowali program drogowy obejmujący zaledwie kilkanaście ulic, z których część ma utwardzoną nawierzchnię - komentuje prezydent Radosław Witkowski.

W komunikacie nadesłanym z Kancelarii Prezydenta zapowiada, że będzie stał po stronie mieszkańców i zrobi wszystko, aby przywrócić prawdziwy Radomski Program Drogowy, ponieważ - jak podkreśla - decyzja radnych to zatrzymanie zmian, które poprawiają komfort życia mieszkańców. - Mam nadzieję, że mimo iż to rok wyborczy, przyjdzie opamiętanie i radni opozycji reprezentowani przez czwórkę liderów, będą chcieli rozwiązywać problemy radomian - dodaje prezydent.

fot.UMRadom
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft