Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-02-12; 22:56:15 | Radomski
Tradycyjne Jedlińskie Kusaki na koniec karnawału!
Zbliża się koniec karnawału, a wraz z nim Jedlińskie Zapusty. Podczas ich trwania Śmierć ponownie straci swoją głowę. W niedzielę odbył się tradycyjny Bal Kobiet, w poniedziałek chętni wysłuchali recitalu Hanny Śleszyńskiej, a dziś jedyne w swoim rodzaju "Ścięcie Śmierci"

Jedlińska tradycja wywodzi się z XIX wieku, a od kilku lat w gminie Jedlińskie Zapusty świętuje się przez ostatnie trzy dni karnawału.

Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się w niedzielę, 11 lutego. W poniedziałek, odbył recital Hanny Śleszyńskiej.

Główne uroczystości Jedlińskich Kusaków będą miały miejsce we wtorek, 13 lutego. Zabawa rozpocznie się przejęciem władzy od wójta gminy Jedlińsk, Kamila Dziewierza o godz. 13. Następnie zespoły ludowe zaprezentują swoją twórczość. O godz. 15 na scenie wystąpi zespół Focus, a pół godziny później przyjdzie czas na widowisko plenerowe - "Ścięcie Śmierci", które co roku gromadzi tłumy publiczności.

Gwiazdą imprezy będzie zespół Jorrgus, którego występ zaplanowano na godz. 17.20.

Chcesz spędzić w wyjątkowy sposób koniec karnawału? Nie może Cię zabraknąć w Jedlińsku!

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft