Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-02-14; 10:31:08 | Radom
Przybywa firm w Specjalnej Strefie Ekonomicznej
Systematycznie przybywa firm działających w Radomskiej Podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W zeszłym i na początku tego roku zezwolenia na działalność otrzymało 7 firm, które zadeklarowały inwestycje sięgające 128 milionów złotych i utworzenie około 110 nowych miejsc pracy.

Łącznie na terenie radomskiej podstrefy działa już ponad 40 firm, z których ponad połowa korzysta z ulg przysługujących posiadaczom zezwoleń wydawanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Najwięcej jest zlokalizowanych na Wośnikach, Gołębiowie i Wólce Klwateckiej, a dominujące branże to: metalowa, spożywcza, chemiczna i produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych. - Jednocześnie powstają kolejne firmy. Wośniki to w tej chwili wielki plac budowy. Mamy nadzieję, że wkrótce w tej części miasta pojawi się kolejny poważny, przemysłowy inwestor. Wspólnie z Agencją Rozwoju Przemysłu rozmawiamy z firmą, która jest zainteresowana 10-hektarową działką. To teren w pełni uzbrojony i przygotowany do tego, by rozpoczynać tam działalność gospodarczą i tworzyć kolejne miejsca pracy - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Miasto przygotowuje jednocześnie kolejne tereny, które mogłyby być oferowane inwestorom. - Pracujemy nad dokumentacją potrzebną do uzbrojenia terenu przy ulicy Warszawskiej. Mamy też działki przy ulicy Marii Gajl oraz na Potkanowie. To perspektywiczne tereny, na których będziemy chcieli lokować nowe firmy - zapowiada wiceprezydent. Miasto współpracuje również z ościennymi gminami, w których znajdują się grunty mogące zostać wykorzystane pod budowę hal produkcyjnych, czy magazynowych. W zeszłym roku władze Radomia zawarły porozumienie z gminą Jedlnia Letnisko dotyczące działek położonych tuż za granicą miasta, w sąsiedztwie alei Wojska Polskiego. - Przygotowywanie terenów inwestycyjnych to dla nas niezmiernie ważna sprawa, ponieważ w ostatnich latach wyraźnie widoczny jest wzrost zainteresowania firm naszym miastem. Każdego tygodnia zgłasza się do nas po kilku potencjalnych inwestorów. Myślę, że to efekt dobrej opinii jaką mamy wśród przedsiębiorców, a także naszych pakietów wsparcia przygotowanych w ramach Radomskiej Strefy Gospodarczej - podkreśla wiceprezydent Jerzy Zawodnik. Firmy inwestujące w Radomiu mogą korzystać m.in. z ulg w podatku od nieruchomości. W Radomiu został także uruchomiony program stażowy oraz system kształcenia dualnego, w ramach którego uczniowie są przygotowywani do pracy u konkretnego pracodawcy - informuje strona Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft