Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-02-14; 10:31:08 | Radom
Przybywa firm w Specjalnej Strefie Ekonomicznej
Systematycznie przybywa firm działających w Radomskiej Podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W zeszłym i na początku tego roku zezwolenia na działalność otrzymało 7 firm, które zadeklarowały inwestycje sięgające 128 milionów złotych i utworzenie około 110 nowych miejsc pracy.

Łącznie na terenie radomskiej podstrefy działa już ponad 40 firm, z których ponad połowa korzysta z ulg przysługujących posiadaczom zezwoleń wydawanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Najwięcej jest zlokalizowanych na Wośnikach, Gołębiowie i Wólce Klwateckiej, a dominujące branże to: metalowa, spożywcza, chemiczna i produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych. - Jednocześnie powstają kolejne firmy. Wośniki to w tej chwili wielki plac budowy. Mamy nadzieję, że wkrótce w tej części miasta pojawi się kolejny poważny, przemysłowy inwestor. Wspólnie z Agencją Rozwoju Przemysłu rozmawiamy z firmą, która jest zainteresowana 10-hektarową działką. To teren w pełni uzbrojony i przygotowany do tego, by rozpoczynać tam działalność gospodarczą i tworzyć kolejne miejsca pracy - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Miasto przygotowuje jednocześnie kolejne tereny, które mogłyby być oferowane inwestorom. - Pracujemy nad dokumentacją potrzebną do uzbrojenia terenu przy ulicy Warszawskiej. Mamy też działki przy ulicy Marii Gajl oraz na Potkanowie. To perspektywiczne tereny, na których będziemy chcieli lokować nowe firmy - zapowiada wiceprezydent. Miasto współpracuje również z ościennymi gminami, w których znajdują się grunty mogące zostać wykorzystane pod budowę hal produkcyjnych, czy magazynowych. W zeszłym roku władze Radomia zawarły porozumienie z gminą Jedlnia Letnisko dotyczące działek położonych tuż za granicą miasta, w sąsiedztwie alei Wojska Polskiego. - Przygotowywanie terenów inwestycyjnych to dla nas niezmiernie ważna sprawa, ponieważ w ostatnich latach wyraźnie widoczny jest wzrost zainteresowania firm naszym miastem. Każdego tygodnia zgłasza się do nas po kilku potencjalnych inwestorów. Myślę, że to efekt dobrej opinii jaką mamy wśród przedsiębiorców, a także naszych pakietów wsparcia przygotowanych w ramach Radomskiej Strefy Gospodarczej - podkreśla wiceprezydent Jerzy Zawodnik. Firmy inwestujące w Radomiu mogą korzystać m.in. z ulg w podatku od nieruchomości. W Radomiu został także uruchomiony program stażowy oraz system kształcenia dualnego, w ramach którego uczniowie są przygotowywani do pracy u konkretnego pracodawcy - informuje strona Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft