Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-02-28; 16:03:10 | Polityka
Prezydent chce spotkania z radnymi ws. budżetu
W związku z wtorkowym orzeczeniem Regionalnej Izby Obrachunkowej, która uznała, że uchwała budżetowa przyjęta 30 stycznia narusza artykuł 229 ustawy o finansach publicznych, prezydent Radosław Witkowski zamierza spotkać się z radnymi w celu wprowadzenia stosownych korekt do budżetu Radomia.

- Chcę wyciągnąć pomocną dłoń i proponuję radnym spotkanie w poniedziałek. Jestem otwarty na współpracę i gotowy służyć merytoryczną pomocą, tak aby zapisy w uchwale budżetowej były zgodne z przepisami prawa. Ja, moi zastępcy oraz skarbnik miasta pomożemy radnym wprowadzić stosowne zmiany, do których wzywa nas Regionalna Izba Obrachunkowa. Jesteśmy odpowiedzialni za miasto i jego mieszkańców, dlatego mam nadzieję, że radni przyjmą moje zaproszenie do współpracy -mówi prezydent Radosław Witkowski.

Regionalna Izba Obrachunkowa wezwała Radę Miejską do usunięcia niezgodności z prawem budżetu miasta. Niezgodność ta polega na rozbieżności poziomu wydatków, dochodów, przychodów i deficytu zapisanych w planie budżetu miasta z poziomem tych kwot w Wieloletniej Prognozie Finansowej przyjętej przez radnych w grudniu 2017 roku. Rada Miejska na wprowadzenie stosownych korekt ma czas do 22 marca. W przypadku niezastosowania się do zaleceń Regionalnej Izby Obrachunkowej organ ten sam zdecyduje o wprowadzeniu stosownych zmian w budżecie miasta na rok bieżący - informuje Monika Stanikowska z Kancelarii Prezydenta.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft