Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-02-28; 16:03:10 | Polityka
Prezydent chce spotkania z radnymi ws. budżetu
W związku z wtorkowym orzeczeniem Regionalnej Izby Obrachunkowej, która uznała, że uchwała budżetowa przyjęta 30 stycznia narusza artykuł 229 ustawy o finansach publicznych, prezydent Radosław Witkowski zamierza spotkać się z radnymi w celu wprowadzenia stosownych korekt do budżetu Radomia.

- Chcę wyciągnąć pomocną dłoń i proponuję radnym spotkanie w poniedziałek. Jestem otwarty na współpracę i gotowy służyć merytoryczną pomocą, tak aby zapisy w uchwale budżetowej były zgodne z przepisami prawa. Ja, moi zastępcy oraz skarbnik miasta pomożemy radnym wprowadzić stosowne zmiany, do których wzywa nas Regionalna Izba Obrachunkowa. Jesteśmy odpowiedzialni za miasto i jego mieszkańców, dlatego mam nadzieję, że radni przyjmą moje zaproszenie do współpracy -mówi prezydent Radosław Witkowski.

Regionalna Izba Obrachunkowa wezwała Radę Miejską do usunięcia niezgodności z prawem budżetu miasta. Niezgodność ta polega na rozbieżności poziomu wydatków, dochodów, przychodów i deficytu zapisanych w planie budżetu miasta z poziomem tych kwot w Wieloletniej Prognozie Finansowej przyjętej przez radnych w grudniu 2017 roku. Rada Miejska na wprowadzenie stosownych korekt ma czas do 22 marca. W przypadku niezastosowania się do zaleceń Regionalnej Izby Obrachunkowej organ ten sam zdecyduje o wprowadzeniu stosownych zmian w budżecie miasta na rok bieżący - informuje Monika Stanikowska z Kancelarii Prezydenta.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft