Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-03-06; 10:06:23 | Radom
Prezydent z radnymi jeszcze raz o budżecie
Budżet Radomia na 2018 rok i Wieloletnia Prognoza Finansowa były tematami spotkania prezydenta Radosława Witkowskiego z grupą radnych reprezentujących wszystkie kluby w Radzie Miejskiej.

Prezydent poinformował, że wystąpi do przewodniczącego Rady Miejskiej o zwołanie nadzwyczajnej sesji, podczas której radni będą mogli ponownie zająć wprowadzeniem do budżetu zapisów dotyczących projektów edukacyjnych i społecznych współfinansowanych z funduszy unijnych.

Podczas spotkania rozmawiano także o decyzji Regionalnej Izby Obrachunkowej, która wezwała Radę Miejską do usunięcia niezgodności z prawem budżetu miasta uchwalonego 30 stycznia 2018 roku. Prezydent poinformował radnych, że to oni muszą dokonać zmian. Będą mogli liczyć na pomoc merytorycznych pracowników Urzędu Miejskiego w przygotowaniu odpowiednich dokumentów. Zadeklarował jednocześnie gotowość - po aktualizacji kosztorysu - wpisania, do Wieloletniej Prognozy Finansowej budowy centrum rehabilitacji. Zapowiedział jednocześnie, że będzie prosił radnych o wprowadzenie do budżetu tych wydatków, które decyzją Rady Miejskiej zostały wykreślone, a które są niezbędne dla normalnego funkcjonowania miasta, w tym także Radomskiego Programu Drogowego - informuje Janusz Kalinowski z Kancelarii Prezydenta.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft