Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-03-06; 10:06:23 | Radom
Prezydent z radnymi jeszcze raz o budżecie
Budżet Radomia na 2018 rok i Wieloletnia Prognoza Finansowa były tematami spotkania prezydenta Radosława Witkowskiego z grupą radnych reprezentujących wszystkie kluby w Radzie Miejskiej.

Prezydent poinformował, że wystąpi do przewodniczącego Rady Miejskiej o zwołanie nadzwyczajnej sesji, podczas której radni będą mogli ponownie zająć wprowadzeniem do budżetu zapisów dotyczących projektów edukacyjnych i społecznych współfinansowanych z funduszy unijnych.

Podczas spotkania rozmawiano także o decyzji Regionalnej Izby Obrachunkowej, która wezwała Radę Miejską do usunięcia niezgodności z prawem budżetu miasta uchwalonego 30 stycznia 2018 roku. Prezydent poinformował radnych, że to oni muszą dokonać zmian. Będą mogli liczyć na pomoc merytorycznych pracowników Urzędu Miejskiego w przygotowaniu odpowiednich dokumentów. Zadeklarował jednocześnie gotowość - po aktualizacji kosztorysu - wpisania, do Wieloletniej Prognozy Finansowej budowy centrum rehabilitacji. Zapowiedział jednocześnie, że będzie prosił radnych o wprowadzenie do budżetu tych wydatków, które decyzją Rady Miejskiej zostały wykreślone, a które są niezbędne dla normalnego funkcjonowania miasta, w tym także Radomskiego Programu Drogowego - informuje Janusz Kalinowski z Kancelarii Prezydenta.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft