Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-03-07; 11:40:20 | Radomski
W wolności od zagrożeń
Za nami II edycja Projektu Campus Misericordiae. Kampania adresowana jest do Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii z terenu Diecezji Radomskiej, a tematem przewodnim jest przeciwdziałanie uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży. W realizację przedsięwzięcia aktywnie jest zaangażowany Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

To już II edycja Projektu Profilaktycznego „Campus Misericordiae”, którego organizatorem, a zarazem autorem i koordynatorem projektu jest ks. dr Dariusz Frydrych – pracownik Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Radomskiej. Kampania adresowana jest do Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii z terenu Diecezji Radomskiej i obejmuje powiaty: radomski, przysuski, lipski i skarżyski.

Szkolenie składało się z dwóch modułów. Pierwszy realizowany był przez Międzynarodowe Centrum Wolontariatu i NZOZ Ośrodek Profilaktyki i Terapii w Radomiu, a prelegentami byli: ks. dr Dariusz Frydrych, ks. prof. Marek Dziewiecki oraz dr Marian Łakomski. Wykładowcy mówili o tym jak ważne jest wspieranie rozwoju i zapobieganie problemom dzieci i młodzieży w duchu zintegrowanego podejścia do profilaktyki problemowej oraz współpraca z rodzinami, szkołami, samorządami lokalnymi, organizacjami pozarządowymi i innymi instytucjami na rzecz wychowania, promocji zdrowia i profilaktyki.

Druga część spotkania realizowania była przez Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu. Policjantka sierż. szt. Ewa Jaworska omówiła jak istotnym jest wczesne rozpoznanie, że młody człowiek ma do czynienia z narkotykami lub innymi środkami odurzającymi. Funkcjonariuszka uczestników spotkania zapoznała z tym na co powinni zwrócić szczególną uwagę w kontaktach z młodzieżą oraz zaprezentowała walizkę narkotykową. To narzędzie stworzone przez Policje i służące edukacji osób dorosłych. Walizka zawiera elementy, które jeśli pojawią się u młodego człowieka powinny zwrócić uwagę opiekunów, ponieważ najprawdopodobniej są oznaką zażywania narkotyków czy dopalaczy.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/AC
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft