Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-03-07; 11:40:20 | Radomski
W wolności od zagrożeń
Za nami II edycja Projektu Campus Misericordiae. Kampania adresowana jest do Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii z terenu Diecezji Radomskiej, a tematem przewodnim jest przeciwdziałanie uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży. W realizację przedsięwzięcia aktywnie jest zaangażowany Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

To już II edycja Projektu Profilaktycznego „Campus Misericordiae”, którego organizatorem, a zarazem autorem i koordynatorem projektu jest ks. dr Dariusz Frydrych – pracownik Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Radomskiej. Kampania adresowana jest do Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii z terenu Diecezji Radomskiej i obejmuje powiaty: radomski, przysuski, lipski i skarżyski.

Szkolenie składało się z dwóch modułów. Pierwszy realizowany był przez Międzynarodowe Centrum Wolontariatu i NZOZ Ośrodek Profilaktyki i Terapii w Radomiu, a prelegentami byli: ks. dr Dariusz Frydrych, ks. prof. Marek Dziewiecki oraz dr Marian Łakomski. Wykładowcy mówili o tym jak ważne jest wspieranie rozwoju i zapobieganie problemom dzieci i młodzieży w duchu zintegrowanego podejścia do profilaktyki problemowej oraz współpraca z rodzinami, szkołami, samorządami lokalnymi, organizacjami pozarządowymi i innymi instytucjami na rzecz wychowania, promocji zdrowia i profilaktyki.

Druga część spotkania realizowania była przez Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu. Policjantka sierż. szt. Ewa Jaworska omówiła jak istotnym jest wczesne rozpoznanie, że młody człowiek ma do czynienia z narkotykami lub innymi środkami odurzającymi. Funkcjonariuszka uczestników spotkania zapoznała z tym na co powinni zwrócić szczególną uwagę w kontaktach z młodzieżą oraz zaprezentowała walizkę narkotykową. To narzędzie stworzone przez Policje i służące edukacji osób dorosłych. Walizka zawiera elementy, które jeśli pojawią się u młodego człowieka powinny zwrócić uwagę opiekunów, ponieważ najprawdopodobniej są oznaką zażywania narkotyków czy dopalaczy.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/AC
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft