Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-03-07; 12:09:36 | Radom
Policjanci włączyli się w walkę ze smogiem
Wysokie stężenia zanieczyszczeń pyłowych powietrza atmosferycznego są jednym z głównych czynników środowiskowych wywierających szkodliwy wpływ na zdrowie populacji. Szkodliwość pyłu dla zdrowia osób eksponowanych związana jest ściśle z wielkością i składem chemicznym ziaren.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zanieczyszczenia powietrza zabijają co roku 6,5 mln ludzi na całym świecie. W Polsce jest to blisko 50 tys. osób rocznie – szacuje Europejska Agencja Środowiska. Nasz kraj zajmuje wysoką pozycję na liście najbardziej zanieczyszczonych w Europie.

Policja włączyła się aktywnie w przedsięwzięcia zmierzające do ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery, m. in. poprzez prowadzenie działań ukierunkowanych na przeprowadzanie jak największej ilości badań emisji spalin pojazdów oraz na eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Wczoraj w kraju prowadzone były działania pod nazwą SMOG. Na terenie garnizonu mazowieckiego Policji udział wzięło 445 policjantów, którzy skontrolowali 1341 pojazdów. W wyniku kontroli policjanci ujawnili 13 nieprawidłowości w zakresie emisji spalin i zatrzymali 35 dowodów rejestracyjnych za naruszenie wymagań ochrony środowiska - czytamy w komunikacie Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft