Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-03-07; 12:09:36 | Radom
Policjanci włączyli się w walkę ze smogiem
Wysokie stężenia zanieczyszczeń pyłowych powietrza atmosferycznego są jednym z głównych czynników środowiskowych wywierających szkodliwy wpływ na zdrowie populacji. Szkodliwość pyłu dla zdrowia osób eksponowanych związana jest ściśle z wielkością i składem chemicznym ziaren.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zanieczyszczenia powietrza zabijają co roku 6,5 mln ludzi na całym świecie. W Polsce jest to blisko 50 tys. osób rocznie – szacuje Europejska Agencja Środowiska. Nasz kraj zajmuje wysoką pozycję na liście najbardziej zanieczyszczonych w Europie.

Policja włączyła się aktywnie w przedsięwzięcia zmierzające do ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery, m. in. poprzez prowadzenie działań ukierunkowanych na przeprowadzanie jak największej ilości badań emisji spalin pojazdów oraz na eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Wczoraj w kraju prowadzone były działania pod nazwą SMOG. Na terenie garnizonu mazowieckiego Policji udział wzięło 445 policjantów, którzy skontrolowali 1341 pojazdów. W wyniku kontroli policjanci ujawnili 13 nieprawidłowości w zakresie emisji spalin i zatrzymali 35 dowodów rejestracyjnych za naruszenie wymagań ochrony środowiska - czytamy w komunikacie Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft