Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2018-03-07; 12:44:10 | Radom
Myszołów, jastrząb i raróg górski w Parku Kościuszki oraz Leśniczówce
W paku im. Tadeusza Kościuszki oraz w parku Leśniczówka znów można spotkać sokolników. Myszołów towarzyski, jastrząb gołębiarz i raróg górski, które przywieźli specjaliści z firmy Sokolari Majstra Vegana ze Starej Lubovni na Słowacji, wzorem zeszłego będą płoszyć gawrony, kawki i szpaki. Ma to pomóc w utrzymaniu czystości na parkowych alejkach, ławkach i placach zabaw.

Zakład Usług Komunalnych zlecił przeprowadzenie prac w dwóch etapach. Pierwszy potrwa do końca kwietnia. Początkowo w obu parkach sokolnicy będą płoszyć ptaki codziennie od świtu do zmierzchu, a po 15 kwietnia - co drugi dzień.

W drugim etapie ptaki drapieżne wraz ze swoimi opiekunami pojawią się od 1 sierpnia aż do końca października. W tym okresie sokolnicy pracować będą co dwa dni.

Zakład Usług Komunalnych przypomina jednocześnie mieszkańcom o tym, że zgodnie z parkowym regulaminem, psy należy wyprowadzać wyłącznie na smyczy.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazfot.pixabay.com
powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

W Radomiu wyglądamy wiosny, tymczasem lekkoatleci ZTE, którzy przebywają w Zakopanem na obozie szkoleniowym, podziwiają Tatry w zimowej scenerii

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft