Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-03-07; 12:44:10 | Radom
Myszołów, jastrząb i raróg górski w Parku Kościuszki oraz Leśniczówce
W paku im. Tadeusza Kościuszki oraz w parku Leśniczówka znów można spotkać sokolników. Myszołów towarzyski, jastrząb gołębiarz i raróg górski, które przywieźli specjaliści z firmy Sokolari Majstra Vegana ze Starej Lubovni na Słowacji, wzorem zeszłego będą płoszyć gawrony, kawki i szpaki. Ma to pomóc w utrzymaniu czystości na parkowych alejkach, ławkach i placach zabaw.

Zakład Usług Komunalnych zlecił przeprowadzenie prac w dwóch etapach. Pierwszy potrwa do końca kwietnia. Początkowo w obu parkach sokolnicy będą płoszyć ptaki codziennie od świtu do zmierzchu, a po 15 kwietnia - co drugi dzień.

W drugim etapie ptaki drapieżne wraz ze swoimi opiekunami pojawią się od 1 sierpnia aż do końca października. W tym okresie sokolnicy pracować będą co dwa dni.

Zakład Usług Komunalnych przypomina jednocześnie mieszkańcom o tym, że zgodnie z parkowym regulaminem, psy należy wyprowadzać wyłącznie na smyczy.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazfot.pixabay.com
powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft