Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-03-07; 20:10:35 | Radom
Sto lat, sto lat! Dziś świętują Kobiety
Dzisiaj, 8 marca, swoje święto obchodzą przedstawicielki płci pięknej. Skąd wziął się zwyczaj obchodzenia Dnia Kobiet w Polsce?


Dzień Kobiet jest to coroczne święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Zostało ono ustanowione w 1910 roku. W Europie po raz pierwszy było celebrowane 19 marca 1911 roku.

W Polsce święto to było popularne w okresie PRL-u. Do 1993 roku było obchodzone obowiązkowo i hucznie głównie w zakładach pracy i szkołach. Panie obdarowywane były goździkami (symbolem emancypacji i równouprawnienia kobiet) i… legendarną paczką rajstop.

Obecnie święto pań celebrowane jest zupełnie inaczej. Tego dnia feministki urządzają na ulicach manifestacje, których celem jest przypomnienie o postulacie równości. Jednak w dalszym ciągu 90 proc. Polek uważa, że jest to miłe święto, zaś mężczyźni z przyjemnością obdarowują swoje kobiety tulipanami i drobnymi upominkami.

Wszystkim Paniom w dniu ich święta życzymy dużo pomyślności, szczęścia i uśmiechu na twarzy przez 365 dni w roku!

Fot.: freeimages.com

WK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazfot.pixabay.com
powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft