Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-03-07; 20:10:35 | Radom
Sto lat, sto lat! Dziś świętują Kobiety
Dzisiaj, 8 marca, swoje święto obchodzą przedstawicielki płci pięknej. Skąd wziął się zwyczaj obchodzenia Dnia Kobiet w Polsce?


Dzień Kobiet jest to coroczne święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Zostało ono ustanowione w 1910 roku. W Europie po raz pierwszy było celebrowane 19 marca 1911 roku.

W Polsce święto to było popularne w okresie PRL-u. Do 1993 roku było obchodzone obowiązkowo i hucznie głównie w zakładach pracy i szkołach. Panie obdarowywane były goździkami (symbolem emancypacji i równouprawnienia kobiet) i… legendarną paczką rajstop.

Obecnie święto pań celebrowane jest zupełnie inaczej. Tego dnia feministki urządzają na ulicach manifestacje, których celem jest przypomnienie o postulacie równości. Jednak w dalszym ciągu 90 proc. Polek uważa, że jest to miłe święto, zaś mężczyźni z przyjemnością obdarowują swoje kobiety tulipanami i drobnymi upominkami.

Wszystkim Paniom w dniu ich święta życzymy dużo pomyślności, szczęścia i uśmiechu na twarzy przez 365 dni w roku!

Fot.: freeimages.com

WK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazfot.pixabay.com
powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft