Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2018-03-08; 10:00:39 | Kultura
Dwa fortepiany i Młody Muzyk Roku 2018 w ZSM już w niedzielę!
Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu zaprasza na koncert, podczas którego zostanie zaprezentowana muzyka fortepianowa w wykonaniu solistycznym oraz kameralnym.

Za sprawą znakomitego pianisty Michała Drewnowskiego oraz jego uczniów z klasy maturalnej Kamili Woźniak i Franciszka Bawoła usłyszymy m.in. część I Koncertu fortepianowego g-moll op. 22 nr 2 Camille’a Saint Saens’aoraz Totentanz Franciszka Liszta a także utwory solowe Fryderyka Chopina i Sergiusza Rachmaninowa.

Michał Drewnowski jest cenionym Muzykiem oraz nauczycielem akademickim. Jest nauczycielem fortepianu w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu oraz w Akademii Muzycznej w Łodzi. Jego podopieczni Franciszek Bawoł oraz Kamilka Woźniak to uczniowie maturalnej klasy w ZSM w Radomiu. Przygotowują się do egzaminu dyplomowego szkoły muzycznej II stopnia, który odbędzie się w kwietniu br.

Dopełnieniem repertuaru fortepianowego będzie występ dwóch obecnie najbardziej utytułowanych uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, Grzegorza Chwalińskiego – perkusisty (nauczyciel: Barbara Galas) i Piotra Motyki – akordeonisty (nauczyciel: Artur Miedziński). Obydwaj mają niezwykle bogatą biografię artystyczną, Są laureatami licznych konkursów instrumentalnych w kraju i za granicą, byli obdarowywani stypendiami i nagrodami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Radomia i in. 5 marca br. wystąpili w półfinałowym koncercie niezwykle prestiżowego konkursu organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz TVP Kultura MŁODY MUZYK ROKU 2018. Uzyskali kwalifikację do koncertu finałowego, który odbędzie się 20 marca br. Zwycięzca konkursu będzie reprezentował Polskę na konkursie Eurowizji w Edynburgu. Kto wie, być może w najbliższą niedzielę tj. 11 marca br. podczas radomskiego koncertu usłyszymy polskiego reprezentanta do Edynburga.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 11 marca 2018 roku, godz. 18, w sala Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego. Wstęp za zaproszeniami

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

W Radomiu wyglądamy wiosny, tymczasem lekkoatleci ZTE, którzy przebywają w Zakopanem na obozie szkoleniowym, podziwiają Tatry w zimowej scenerii

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft