Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-03-10; 19:43:44 | Radom
93 mln zł na przebudowę Alei Wojska Polskiego. Umowa podpisana
W sobotę, 10 marca, podpisana została w Radomiu umowa na przebudowę alei Wojska Polskiego. Dokument podpisał m.in. wicewojewoda, Artur Standowicz. - Inwestycja otrzymała maksymalne możliwe dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 80 procent, czyli ponad 93 miliony złotych. Teraz czekamy na ruch prezydenta Radomia - podkreślił wicewojewoda

- To jedna z najważniejszych dróg w Polsce. Cieszę się ze sprawności naszej radomskiej drużyny i całego rządu. To ona pozwoliła na to, że możemy mierzyć się z taką inwestycją - podkreślił poseł Andrzej Kosztowniak, który wspólnie z europosłem, Zbigniewem Kuźmiukiem, wicemarszałkiem Senatu Adamem Bielanem, wiceministrem MON Wojciechem Skurkiewiczem, ministrem Markiem Suskim oraz poseł Anną Kwiecień, wzięli udział w konferencji.

- W poniedziałek podpisana umowa trafi na biurko prezydenta Radosława Witkowskiego i mam nadzieję, że ją podpisze i będzie mógł ruszyć dalszy proces. Umowa opiewa na 93 mln złotych w rozbiciu na trzy lata. Jest to pełne dofinansowanie w zakresie, w jakim zwrócił się do wojewody prezydent. Pozostaje trzymać kciuki za bardzo dobrą decyzję i jak najszybsze wejście na plac budowy - podsumował wicewojewoda, Artur Standowicz.

Jeszcze przed południem do naszej redakcji wpłynęło oświadczenie prezydenta Radomia, w którym czytamy: - Po dogłębnej analizie projektu umowy o udzielenie dotacji na realizację inwestycji pn. „Przebudowa drogi krajowej nr 9 12 w Radomiu – ulicy Wojska Polskiego i ulicy Żółkiewskiego na odcinku od ul. Zbrowskiego do ul. Kozienickiej” dostarczonej przez służby wojewody, przesłałem wojewodzie mazowieckiemu szereg uwag do projektu. W szczególności wątpliwości budzi § 6 ust. 3. – 5. dotyczący możliwości wstrzymania finansowania i rozwiązania umowy. Zapisy te, podobnie jak szereg innych, które budzą wątpliwości, powinny być w mojej ocenie przedmiotem niezwłocznych ustaleń prawników urzędu miejskiego oraz urzędu wojewódzkiego.

Zgromadzeni na konferencji przekonywali jednak, że takie umowy są standardem i podobne podpisują samorządy w całym kraju.

fot. Facebook
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft