Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-03-12; 11:56:13 | Radom
W Radomiu będzie Wielkanoc dla samotnych
Już po raz drugi Fundacja Wolne Miejsce zorganizuje w Radomiu święta dla osób samotnych. Tym razem 1 kwietnia wszyscy chętni będą mieli okazję spotkać się na śniadaniu wielkanocnym.

- Chcemy gościć wszystkich tych, którzy będą tego potrzebować, bez względu na status majątkowy. Chcemy ich zaprosić na święta, na to wolne miejsce przy stole, aby wspólnie świętować najbardziej radosny dzień w roku. Ten dzień to symbol nadziei i my tę nadzieję chcemy przełożyć na taki wymiar praktyczny – mówi założyciel fundacji Mikołaj Rykowski.

Na wielkanocnym stole nie zabraknie tradycyjnych potraw. Organizatorzy będą przygotowani na przyjęcie kilkuset osób. Gospodarzem Wielkanocy dla samotnych w Radomiu będzie Zespół Szkół Budowlanych.

- Po wieczerzy wigilijnej widzimy, że jest duże zainteresowanie takimi akcjami. Nie chcemy, żeby w Radomiu były osoby samotne, a w przypadku świąt ta samotność doskwiera najbardziej. Dlatego kontynuujemy organizację świąt dla samotnych i cieszymy się, że kontynuacją tego jest śniadanie wielkanocne. I właśnie w ten pierwszy dzień świąt osoby, które byłyby same w domu będą mogły się spotkać i złożyć sobie życzenia – zaznacza zastępca prezydenta Jerzy Zawodnik.

Pracy będzie dużo, dlatego organizatorzy apelują o pomoc do wszystkich, którzy w charakterze wolontariuszy zechcą pomóc w organizacji śniadania wielkanocnego dla osób samotnych. Spotkania dla osób zainteresowanych współpracą będą się odbywały cyklicznie, pierwsze z nich już w piątek (9 marca) o godz. 17.45 w Centrum Organizacji Pozarządowych, przy ulicy Struga 1. O kolejnych organizatorzy będą informować za pomocą fanpage’u na Facebooku: Wolne Miejsce – Radom.

Śniadanie wielkanocne odbędzie się 1 kwietnia, o godzinie 9.00 - informuje strona Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft