Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-03-13; 12:11:23 | Radom
Kampania przeciwko handlowi ludźmi
Kampania informacyjno-edukacyjna na temat zagrożeń wynikających z przestępstwa handlu ludźmi zostanie przeprowadzona w środę, 14 marca w Radomiu. We współpracy z Urzędem Miejskim organizuje ją Ambasada Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Fundacja LaStrada, Armia Zbawienia, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Policja i Straż Graniczna.

Kampania ma na celu podnoszenie świadomości społecznej oraz ochronę potencjalnych ofiar przed różnymi formami wykorzystywania składającymi się na współczesne niewolnictwo - handel ludźmi. Jest to zagrożenie, które czyha zarówno w Polsce jak i w sytuacjach, gdy ktoś decyduje się na wyjazd do innego kraju, np. w poszukiwaniu zatrudnienia. W załączonym dokumencie znajduje się więcej informacji na temat samego zjawiska oraz walki z nim.

W środę w centrum Radomia pojawi się czerwony, dwupiętrowy autobus londyński, który przykuwa uwagę i pozwala na dotarcie z przekazem kampanii do szerokiego grona zainteresowanych osób. Informacji na temat zagrożeń będą udzielać przedstawiciele wielu instytucji, zarówno polskich (MSWiA, Policja, Straż Graniczna, Fundacja LaStrada, Armia Zbawienia) jak i brytyjskich (Ambasada Brytyjska, National Crime Agency - agencja do spraw walki z poważną przestępczością, Gangmasters and Labour Abuse Authority - agencja do spraw walki z nadużyciami w pracy). Organizatorzy planują także kilka przedstawień teatru ulicznego.

Program:
10.00 – Początek kampanii – autobus parkuje na Placu Corazziego.
10.00 – 15.30 – Autobus kampanijny przyjmować będzie grupy uczniów ze szkół ponadpodstawowych.
12.00-12.30- oficjalne spotkanie Prezydenta Radosława Witkowskiego z Zastępcą Ambasadora Brytyjskiego David’a Reed’a w gabinecie prezydenta.
12.30 – Oficjalna część kampanii przy autobusie (Plac Corazziego) – teatr uliczny, możliwość zwiedzania autobusu dla mediów, uczestników warsztatów.
12.45 – Krótkie wystąpienia Prezydenta Radomia – Pana Radosława Witkowskiego oraz Zastępcy Ambasadora Brytyjskiego Pana David’a Reed’a
13.00 – 15.00 – Warsztaty dla pracowników urzędów pracy, ośrodków pomocy społecznej oraz nauczycieli/dyrekcji szkół w sali konferencyjnej Urzędu Miasta.
15.30 – autobus przemieszcza się do drugiej lokalizacji – Plac Konstytucji.
15.45-19.00 – kampania dla przechodniów na Placu Konstytucji.
19.00 – autobus opuszcza Plac Konstytucji

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft