Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-03-13; 13:59:47 | Radom
Sześć autobusów przegubowych zamierza wyleasingować MPK Radom
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu ogłosiło przetarg na dostawę w formie leasingu operacyjnego, z możliwością wykupu, sześciu fabrycznie nowych autobusów przegubowych. Pojazdy te muszą być niskopodłogowe, klimatyzowane i monitorowane, z Systemem Dynamicznej Informacji Pasażerskiej i kasownikami do karty miejskiej.

Osiem poprzednich fabrycznie nowych przegubowców (na zdjęciu) miasto kupiło dla MPK Radom w 2014 roku w ramach projektu unijnego. Potem miejski operator przewozów sukcesywnie wymieniał tabor na nowszy, ale sprowadzane były przede wszystkim autobusy używane, zarówno 12-, jak też 18-metrowe. Teraz firma z ulicy Wjazdowej ogłosiła przetarg na leasing sześciu nowych przegubowców jednej marki. Muszą one być niskopodłogowe, z klimatyzacją i monitoringiem. Każdy pojazd będzie miał czworo dwuskrzydłowych drzwi, elektroniczne wyświetlacze, a także systemy tak zwanego ciepłego guzika, informacji pasażerskiej (w tym monitory LCD i głosowe zapowiedzi przystanków) oraz karty miejskiej. Wozy będą oczywiście pomalowane w obecnie obowiązujące barwy miejskie w celu ich identyfikacji z marką Radomia.

Autobusy mają być wzięte w leasing na 120 miesięcy, czyli 10 lat. Zamawiający może potem odkupić je za 1 procent wartości netto przedmiotu leasingu. Dostarczenie pojazdów ma nastąpić w czasie 170 dni od udzielenia zamówienia. Otwarcie ofert odbędzie się 13 kwietnia w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji przy ulicy Wjazdowej 4.

- To nie koniec zmian, bo kolejnych 10 nowych, elektrycznych przegubowców chcemy kupić przy wsparciu funduszy unijnych w ramach przygotowywanego projektu multimodalnego - zapowiada prezydent miasta Radosław Witkowski. Przypomnijmy, że tabor radomskiej komunikacji miejskiej jest sukcesywnie wymieniany na nowszy również w wyniku ogłaszanych przez nas przetargów na obsługę przewozów. Od 2016 roku na liniach 3, 8 i 13 jezdżą aż 24 fabrycznie nowe autobusy marki Solaris Urbino 12, a podczas tegorocznych wakacji 10-letnie solarisy firmy Michalczewski będą zastąpione pojazdami Autosan Sancity M12LF - prosto z fabryki. Wyjadą one wówczas do obsługi linii 1, 2, 5, 6 i 26 - informuje strona MZDiK-u.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft