Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-03-14; 11:56:27 | Radom
Prezydent podpisał umowę ws. dofinansowania alei Wojska Polskiego
Prezydent Radosław Witkowski podpisał umowę w sprawie dofinansowania z budżetu państwa przebudowy alei Wojska Polskiego. Miasto otrzyma na realizację inwestycji 93 miliony złotych. Dotacja, zgodnie z wnioskiem władz miasta, pokryje 80 procent kosztów.

- To absolutnie wyjątkowa chwila. Wyjątkowa zarówno dla mnie, jak i - jestem przekonany - wyjątkowa dla mieszkańców. Stan alei Wojska Polskiego jest doskonale znany wszystkim radomianom, a także bardzo wielu kierowcom z całego kraju i zza granicy. Jest to bowiem fragment drogi krajowej, który od lat czekał na swoją kolej. Doczekał się. I dziś już nie czas, by przypominać wszelkie dyskusje i wątpliwości. Najważniejsze jest bowiem dobro mieszkańców, którzy oczekują od nas polityków i samorządowców działań na ich rzecz. Myślę, że ten nadrzędny cel cały czas był w centrum uwagi. Dziś mamy w Radomiu wielkie święto. Mamy 93 miliony złotych z budżetu państwa i resztę zagwarantowaną w budżecie miasta. Możemy więc ruszać z pracami. Mam nadzieję, że chociaż umowę podpisaliśmy osobno, to w 2020 roku wspólnie będziemy się cieszyć się z tego wielkiego sukcesu – powiedział podpisując umowę prezydent Radosław Witkowski.

Przypomnijmy, że we wniosku, który za pośrednictwem wojewody mazowieckiego został skierowany do Ministra Finansów, miasto argumentowało, że z uwagi skalę przedsięwzięcia, Gmina Miasta Radomia bez wsparcia nie jest w stanie sama udźwignąć ciężaru realizacji tej inwestycji, gdyż jej całkowity koszt szacuje się na 116 mln zł. Realizacja zadania nie byłaby możliwa nawet przy maksymalnym, czyli 50-procentowym wsparciu z rezerwy subwencji ogólnej będącej w dyspozycji Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. - Dziś mam dużą satysfakcję, bo od początku stawiałem sprawę jasno, że maksymalny udział środków finansowych Gminy Miasta Radomia wynosi 20% kosztów realizacji zadania. Uważałem, że biorąc pod uwagę szczególny charakter tej drogi, mamy szansę powalczyć o większą pulę. Dziś mogę radomianom powiedzieć: Mamy to! – podkreślił prezydent. - W tym momencie chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ta inwestycja uzyskała 80-procentowe dofinansowanie z budżetu państwa, w tym w szczególności panu marszałkowi Adamowi Bielanowi - dodał.

Teraz dotacja z budżetu państwa musi zostać wpisana do budżetu Radomia. Wtedy Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji będzie mógł ogłosić przetarg na realizację inwestycji. Projekt zakłada przebudowę alei Wojska Polskiego na odcinku od ronda ks. Popiełuszki do ronda Matki Boskiej Fatimskiej wraz z rozbiórką istniejących i budową nowych wiaduktów nad torami kolejowymi. Po przebudowie aleja będzie drogą dwujezdniową. W ramach tego samego zadania planowana jest rozbudowa ulicy Żółkiewskiego od linii kolejowej nr 8 do ronda ks. Popiełuszki wraz z rondem oraz wlotem od strony ulicy Kozienickiej. Przebudowana zostanie także ulica Zwolińskiego od ronda do granicy miasta - przypomina strona Urzędu Miejskiego.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft