Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2018-03-14; 12:10:27 | Radomski
W starostwie powiatowym będzie winda
W budynku Starostwa Powiatowego w Radomiu przy ul. T. Mazowieckiego zostanie wybudowana zewnętrzna winda dla osób niepełnosprawnych. Dzięki niej osoby mające problem z poruszaniem się bądź na wózkach czy rodzice z małymi dziećmi będą mogli sprawnie dotrzeć do wszystkich urzędników.

Zarząd powiatu od dawna zabiegał o budowę dźwigu osobowego, jednak dopiero w tegorocznym budżecie udało się wygospodarować potrzebne na ten cel fundusze. Nowa inwestycja zostanie wybudowana od strony parkingu.

Koszt szybu to 284 tys. zł, z czego w budżecie powiatu na tę chwilę zabezpieczone zostało 130 tys. zł. Pozostała część środków będzie pochodzić z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych - poinformował starosta radomski Mirosław Ślifirczyk.

Dźwig w szybie zewnętrznym pojawi się na bocznej ścianie budynku starostwa przy ul. Mazowieckiego, od strony przychodni zdrowia. Wejście do windy będzie wewnątrz budynku, na parterze.

Ostateczną decyzję w tej sprawie radni powiatu podejmą na najbliższej sesji, która odbędzie się w 23 marca b.r. jeśli decyzja będzie pozytywna, to windą pojedziemy najprawdopodobniej w IV kwartale b.r. - informuje Marek Oleszczuk, rzecznik prasowy Starosty Radomskiego.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

W Radomiu wyglądamy wiosny, tymczasem lekkoatleci ZTE, którzy przebywają w Zakopanem na obozie szkoleniowym, podziwiają Tatry w zimowej scenerii

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft