Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-03-14; 12:10:27 | Radomski
W starostwie powiatowym będzie winda
W budynku Starostwa Powiatowego w Radomiu przy ul. T. Mazowieckiego zostanie wybudowana zewnętrzna winda dla osób niepełnosprawnych. Dzięki niej osoby mające problem z poruszaniem się bądź na wózkach czy rodzice z małymi dziećmi będą mogli sprawnie dotrzeć do wszystkich urzędników.

Zarząd powiatu od dawna zabiegał o budowę dźwigu osobowego, jednak dopiero w tegorocznym budżecie udało się wygospodarować potrzebne na ten cel fundusze. Nowa inwestycja zostanie wybudowana od strony parkingu.

Koszt szybu to 284 tys. zł, z czego w budżecie powiatu na tę chwilę zabezpieczone zostało 130 tys. zł. Pozostała część środków będzie pochodzić z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych - poinformował starosta radomski Mirosław Ślifirczyk.

Dźwig w szybie zewnętrznym pojawi się na bocznej ścianie budynku starostwa przy ul. Mazowieckiego, od strony przychodni zdrowia. Wejście do windy będzie wewnątrz budynku, na parterze.

Ostateczną decyzję w tej sprawie radni powiatu podejmą na najbliższej sesji, która odbędzie się w 23 marca b.r. jeśli decyzja będzie pozytywna, to windą pojedziemy najprawdopodobniej w IV kwartale b.r. - informuje Marek Oleszczuk, rzecznik prasowy Starosty Radomskiego.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft