Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-03-15; 13:40:47 | Polityka
Program Drogowy i Oddział Rehabilitacji gorącym tematem
Kilkadziesiąt godzin po wtorkowej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Radomiu nie milkną echa dotyczące Radomskiego Programu Drogowego i Centrum Rehabilitacji. Do sytuacji odnieśli się przewodniczący Rady Miejskiej, Dariusz Wójcik, wiceprzewodniczący Jerzy Pacholec oraz radna niezależna, Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz

Podczas konferencji prasowej Dariusz Wójcik odniósł się do uchwalenia Radomskiego Programu Drogowego. - Mieliśmy do czynienia z bardzo dziwną sytuacją - mówił przewodniczący Rady. - Jeżeli prezydent w przyszłości przyniesie dokumenty tuż przed sesją i będzie miała miejsce sytuacja taka, jak ostatnio to przerwę obrady do dnia następnego, po to, aby radni mogli spokojnie zapoznać się z dokumentami - powiedział. Jerzy Pacholec dodał, że radni nie byli przeciwni asfaltowaniu ulic, tylko budżetowi. - Po prostu nie był on skonsultowany z radnymi - tłumaczył.

Dariusz Wójcik podkreślił także, że chce, żeby jak najszybciej, najlepiej już w poniedziałek, odbyła się sesja dotycząca zmiany w wieloletniej prognozie finansowej miasta, żeby prezydent jak najszybciej mógł ogłosić przetarg na przebudową Alei Wojska Polskiego.

Obecna na konferencji radna Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz podziękowała radnym opozycji na wysiłek, jaki włożyli w uchwalenie budżetu. Powiedziała, że dzięki nim w Radomiu powstanie nowoczesny oddział rehabilitacji - To jest nasz wspólny sukces. Liczę na to, że już niedługo mieszkańcy będą się rehabilitować w godnych warunkach - podsumowała.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft