Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-03-21; 13:16:10 | Kultura
Radomianka w finale Albertiany 2018
Małgorzata Pietralska z Radomia została finalistką Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”.

Pomysłodawczynią projektu jest Anna Dymna. Finałowa gala „Albertiany” odbyła się na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Małgorzata Pietralska to uczestniczka Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Dzierzkowskiej 9 w Radomiu. Przebrnęła przez kilka etapów konkursu i wyśpiewała sobie pierwsze miejsce w Zgierzu 7 lutego 2018 roku, a tym samym występ na gali finałowej w Krakowie.

- Jako muzyk i wokalista, ale w tym przypadku przede wszystkim terapeuta, starałem się towarzyszyć i wpierać Małgosię od prób w naszym ośrodku, preselekcji wstępnych, aż do pierwszego, prestiżowego ogólnopolskiego sukcesu, gdzie jako najlepsza reprezentowała jeden z pięciu regionów Polski - mówi Paweł Mosiołek.

Wokalistka zaśpiewała "Małe tęsknoty" z rep. Krystyny Prońko, a ja jej akompaniowałem.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft