Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-03-23; 10:19:03 | Kultura
W sobotę wielkie muzyczne wydarzenie
Dzięki dobrej współpracy miasta ze Stowarzyszeniem Ludwiga van Beethovena, po raz kolejny w Radomiu odbędzie się koncert w ramach Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Odbywa się on w dniach 16-30 marca, przede wszystkim w Warszawie, ale też w Krakowie, Wrocławiu, Katowicach czy Gdańsku.W Radomiu wystąpi Israel Camerata Orchestra Jerusalem, w ramach 70-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Izraelem.Wykonawcy: Israel Camerata Orchestra Jerusalem, Avner Biron – dyrygent, Konrad Skolarski – fortepian.

W programie: L.van Beethoven – II Koncert fortepianowy B-dur op.19, B.Bartok – Divertimento, M. Lavry – By the Rivers of Babylon op.33, W.A.Mozart – Symfonia g-moll KV 550.

Israel Camerata Orchestra Jerusalem jest obecnie wiodącą orkiestrą kameralną w Izraelu. Camerata została założona w 1983 roku przez Avnera Biron, który od tego czasu jest jego dyrektorem muzycznym i stałym dyrygentem. Orkiestra wykonuje ponad 100 koncertów rocznie w Izraelu i poza jego granicami. Działalność orkiestry obejmuje koncerty, festiwale oraz unikalne projekty edukacyjne w całym kraju. Repertuar zespołu obejmuje muzykę od baroku po współczesność. Oprócz tradycyjnego repertuaru, Camerata angażuje się w wykonania nieznanej i nowo odkrytej muzyki różnych epok, a także premiery utworów współczesnych, muzykę izraelską i dzieła napisane specjalnie dla Avnera Biron i Cameraty. Orkiestra z powodzeniem występowała w Europie, USA i na Dalekim Wschodzie w najważniejszych salach koncertowych m.in. Amsterdamu, Berlina, Lipska, Monachium, Paryża, Nowego Jorku, Waszyngtonu, Los Angeles, Chicago, Pekinu i Szanghaju. Występy i nagrania orkiestry Camerata prowadzone przez Avnera Biron zostały wysoko ocenione zarówno przez krytyków muzycznych, jak i publiczność.

Koncert odbędzie się w sobotę, 24 marca, godz. 18.00, w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych, ul. 25 Czerwca 70. Wstęp płatny.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft