Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2018-03-28; 10:52:45 | Kultura
Grandioso wyrusza na Enitierro de la Sardina 2018
Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta GRANDIOSO tuż po Świętach weźmie udział w jednej z największych fiest wiosennych w Europie - zatytułowanej „Pogrzeb Sardynki“

Dariusz Krajewski, Dyrygent Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej GRANDIOSO informuje, że otrzymała zaproszenie na ten festiwal w dowód uznania jej poziomu wykonawczego - organizatorzy zapewniają hotel, wyżywienie oraz częściowo koszty przejazdu. Resztę pokrywają rodzice, Stowarzyszenie Grandioso oraz Młodzieżowy Dom Kultury. - Podczas festiwalu zaprezentujemy głównie Paradę Uliczną - w tej kategorii jesteśmy Mistrzami Europy z roku 2016. Kilkukilometrowe przemarsze będą się odbywać dwa razy dziennie. Nie zabraknie również zwiedzania w czasie wolnym i wycieczki nad Morze Śródziemne (Costa Calida) - zapowiada dyrygent.

- Zabieramy ze sobą, jak zwykle, flagi Polski, Radomia oraz polski repertuar. Liczymy na świetną zabawę oraz szok termiczny - według prognoz ma być ponad 20 stopni - dodaje Dariusz Krajewski. Wyjazd na festiwal Enitierro de la Sardina jest częścią świętowania roku jubileuszowego 40-lecia Orkiestry Grandioso. W wyjeździe weźmie udział 55 osób.

Zespół przygotowuje się już od ponad miesiąca, korzystając z uprzejmości dyrekcji PSP 10 (PG10) oraz XIII LO (PG13), które udostępniły sale gimnastyczne do prób. - Korzystamy z każdej wolnej chwili oraz nadarzającej się okazji wejścia na salę. Próby przed wyjazdem, który jest w Wielkanocny Poniedziałek, są zaplanowane niemal codziennie. Wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się grać i występować z nami zapraszamy do konsultacji oraz śledzenia stron internetowych Młodzieżowego Domu Kultury i Orkiestry - nabór już wkrótce.

Stowarzyszenie Grandioso prowadzi także akcję zbierania funduszy dla zespołu zatytułowaną 40na40. Datki można przekazywać na konto oraz przy pomocy Facebooka. W planach na rok bieżący są wyjazdy na Mistrzostwa Europy w Niemczech, Festiwale orkiestr we Francji i Belgii oraz koncerty jubileuszowe w październiku i listopadzie.
Orkiestra otrzymała ponadto zaproszenie na Mistrzostwa Świata w 2019 roku, które odbędą się w Calgary (Kanada).

fot. Paulina Kacprowicz


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft