Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-03-28; 10:52:45 | Kultura
Grandioso wyrusza na Enitierro de la Sardina 2018
Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta GRANDIOSO tuż po Świętach weźmie udział w jednej z największych fiest wiosennych w Europie - zatytułowanej „Pogrzeb Sardynki“

Dariusz Krajewski, Dyrygent Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej GRANDIOSO informuje, że otrzymała zaproszenie na ten festiwal w dowód uznania jej poziomu wykonawczego - organizatorzy zapewniają hotel, wyżywienie oraz częściowo koszty przejazdu. Resztę pokrywają rodzice, Stowarzyszenie Grandioso oraz Młodzieżowy Dom Kultury. - Podczas festiwalu zaprezentujemy głównie Paradę Uliczną - w tej kategorii jesteśmy Mistrzami Europy z roku 2016. Kilkukilometrowe przemarsze będą się odbywać dwa razy dziennie. Nie zabraknie również zwiedzania w czasie wolnym i wycieczki nad Morze Śródziemne (Costa Calida) - zapowiada dyrygent.

- Zabieramy ze sobą, jak zwykle, flagi Polski, Radomia oraz polski repertuar. Liczymy na świetną zabawę oraz szok termiczny - według prognoz ma być ponad 20 stopni - dodaje Dariusz Krajewski. Wyjazd na festiwal Enitierro de la Sardina jest częścią świętowania roku jubileuszowego 40-lecia Orkiestry Grandioso. W wyjeździe weźmie udział 55 osób.

Zespół przygotowuje się już od ponad miesiąca, korzystając z uprzejmości dyrekcji PSP 10 (PG10) oraz XIII LO (PG13), które udostępniły sale gimnastyczne do prób. - Korzystamy z każdej wolnej chwili oraz nadarzającej się okazji wejścia na salę. Próby przed wyjazdem, który jest w Wielkanocny Poniedziałek, są zaplanowane niemal codziennie. Wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się grać i występować z nami zapraszamy do konsultacji oraz śledzenia stron internetowych Młodzieżowego Domu Kultury i Orkiestry - nabór już wkrótce.

Stowarzyszenie Grandioso prowadzi także akcję zbierania funduszy dla zespołu zatytułowaną 40na40. Datki można przekazywać na konto oraz przy pomocy Facebooka. W planach na rok bieżący są wyjazdy na Mistrzostwa Europy w Niemczech, Festiwale orkiestr we Francji i Belgii oraz koncerty jubileuszowe w październiku i listopadzie.
Orkiestra otrzymała ponadto zaproszenie na Mistrzostwa Świata w 2019 roku, które odbędą się w Calgary (Kanada).

fot. Paulina Kacprowicz


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft