Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2018-04-05; 14:19:32 | Przysuski
Bezpieczeństwo seniorów – spotkanie z policjantami
Policjanci przysuskiej komendy odwiedzili seniorów z Dziennego Domu Seniora „Wigor” w Komorowie, gdzie przeprowadzili spotkanie na temat bezpieczeństwa osób starszych.

Dzielnicowy mł. asp. Wojciech Polak mówił o aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której, w bardzo łatwy sposób możliwe jest nawiązanie kontaktu z dzielnicowym. Przedstawiał również założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i pokazał w jaki sposób z niej korzystać. Podczas wykładu słuchacze dowiedzieli się między innymi, jak mogą zapobiec przestępstwom dokonywanym na osobach starszych. Policjanci ostrzegali przed wpuszczaniem do domu obcych i instruowali co należy robić, by nie paść ofiarą oszustów. Funkcjonariusze mówili również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Prosili o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a szczególnie przestrzegali seniorów, by nosili odblaski, które mogą uratować im życie.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa. W trakcie dyskusji seniorzy opowiadali o własnych doświadczeniach z nieuczciwymi osobami. Na koniec spotkania seniorom wręczono odblaski, aby w ten sposób zwiększyć ich bezpieczeństwo, jako niechronionych użytkowników dróg - informuje asp. Aneta Wilk.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft