Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-04-05; 14:19:32 | Przysuski
Bezpieczeństwo seniorów – spotkanie z policjantami
Policjanci przysuskiej komendy odwiedzili seniorów z Dziennego Domu Seniora „Wigor” w Komorowie, gdzie przeprowadzili spotkanie na temat bezpieczeństwa osób starszych.

Dzielnicowy mł. asp. Wojciech Polak mówił o aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której, w bardzo łatwy sposób możliwe jest nawiązanie kontaktu z dzielnicowym. Przedstawiał również założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i pokazał w jaki sposób z niej korzystać. Podczas wykładu słuchacze dowiedzieli się między innymi, jak mogą zapobiec przestępstwom dokonywanym na osobach starszych. Policjanci ostrzegali przed wpuszczaniem do domu obcych i instruowali co należy robić, by nie paść ofiarą oszustów. Funkcjonariusze mówili również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Prosili o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a szczególnie przestrzegali seniorów, by nosili odblaski, które mogą uratować im życie.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa. W trakcie dyskusji seniorzy opowiadali o własnych doświadczeniach z nieuczciwymi osobami. Na koniec spotkania seniorom wręczono odblaski, aby w ten sposób zwiększyć ich bezpieczeństwo, jako niechronionych użytkowników dróg - informuje asp. Aneta Wilk.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft