Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-04-11; 16:32:26 | Radom
Powstanie Centrum Aktywności Seniorów
Centrum Aktywności Seniorów powstanie w Radomiu jeszcze w tym roku przy ulicy Traugutta 31/33. Urząd Miejski ogłosił przetarg na przebudowę pomieszczeń mieszczących się na parterze budynku. Prace mają się zakończyć w ciągu trzech miesięcy od dania podpisania umowy.

– Centrum, które planujemy uruchomić to jeden z punktów programu „Siła w Seniorach”. Chcemy dać tej grupie wiekowej jak najwięcej możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Nowoczesne miasto musi odpowiadać na potrzeby wszystkich mieszkańców, zarówno tych młodszych jak i tych starszych - mówi prezydent Radosław Witkowski.

W Centrum Aktywności Seniorów osoby starsze będą mogły uczestniczyć w różnorodnych zajęciach, w tym kulturalnych czy rekreacyjnych. – Pomysłów jest wiele, ale chcemy, by to sami seniorzy decydowali o tym, co będzie się działo w Centrum. Planujemy również uruchomić przy ulicy Traugutta punkt konsultacyjny. Seniorzy będą mogli korzystać m.in. z porad prawnych oraz spotkać się z psychologiem, terapeutą uzależnień, policjantem czy strażnikiem miejskim – wylicza wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Przypomnijmy, że program "Siła w Seniorach" obejmuje nie tylko działania związane z aktywnością, ale także ze zdrowiem i bezpieczeństwem. W planach jest m.in. uruchomienie poradni geriatrycznej oraz zakup czujników czadu, które będą za darmo przekazywane seniorom mającym u siebie w mieszkaniu piecyki kąpielowe lub piece węglowe - informuje Urząd Miejski w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft