Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2018-04-16; 23:33:51 | Radom
Przetarg na budowę trasy N-S rozstrzygnięty
Na przełomie maja i czerwca ruszy budowa pierwszego odcinka trasy N-S, od ronda Mikołajczyka do ulicy Szklanej. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na wykonanie prac. Zwycięzcą zostało konsorcjum dwóch firm – Inżynieria Rzeszów oraz Budromost Starachowice. Inwestycja pochłonie prawie 34,5 miliona złotych.

- To historyczna chwila, bo o budowie trasy N-S mówi się od ponad 30 lat. Tak jak zapowiadałem, konsekwentnie zmieniamy Radom i prowadzimy działania, które mają na celu podniesienie komfortu życia w mieście. Budowa trasy N-S to bardzo ważna inwestycja. Nowa droga pomoże odkorkować śródmieście. Umożliwi też Wodociągom Miejskim przeprowadzenie modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej na ulicy 25 Czerwca - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Budowa pierwszego odcinka trasy N-S potrwa do czerwca przyszłego roku. Jednym z najważniejszych elementów będzie węzeł umożliwiający m.in. bezkolizyjny wjazd z ulicy Beliny-Prażmowskiego na wiadukt w ciągu ulicy Słowackiego, a także bezkolizyjny zjazd z wiaduktu w stronę dworców PKS i PKP. Zgodnie z projektem, na odcinku od ronda Mikołajczyka do węzła u zbiegu z ulicą Słowackiego trasa N-S ma mieć dwie jezdnie, po dwa pasy w każdym kierunku. Do wybudowania jest też nowy odcinek trasy na zamkniętych terenach kolejowych leżących wzdłuż torów linii Warszawa – Radom, w tym budowa ronda u zbiegu z istniejącymi ulicami: Żeromskiego i Szklaną. Na całym odcinku powstaną także nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe - informuje strona radomskiego magistratu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft