Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-04-23; 13:15:08 | Radomski
Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach
Od kilku tygodniu po mazowieckich drogach poruszają się wspólne patrole policjantów ruchu drogowego i inspektorów Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. W działaniach wykorzystywany jest sprzęt zarówno policji, jak i GITD.

W poprzednim miesiącu w Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym w Warszawie odbyło się spotkanie policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu z dyrektorami CANARD-u Markiem Konkolewskim, Romanem Winiarzem oraz Żanetą Chmielowską na temat inicjatyw wpływających na bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz zarządzanie prędkością na drogach województwa mazowieckiego.

Mając na względzie potrzebę poszukiwania wszelkich możliwości poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zaproponowano kontynuację dotychczasowej współpracy, a także wypracowano kolejne rozwiązania polegające m.in. na: przekazywaniu na potrzeby GITD wytypowanych miejsc zagrożonych w oparciu o analizę stanu bezpieczeństwa oraz infrastrukturę drogową pod kątem bezpieczeństwa pieszych, ustawienia fotoradarów, lokalizacji odcinkowych pomiarów prędkości; wypracowaniu wspólnej koncepcji dyslokowania patroli wyposażonych w wideorejestratory w ramach „PLANU ZARZĄDZANIA PRĘDKOŚCIĄ NA DROGACH MAZOWIECKIEGO GARNIZONU POLICJI NA LATA 2018-2020”.

Jednym z głównych tematów poruszanych w czasie spotkania była współpraca w zakresie nadzoru na drogach objętych centralną i wojewódzką koordynacją służb i wzajemne uzupełnianie się patroli policji i GITD. Dlatego już od kilku tygodniu po drogach Mazowsza poruszają się wspólne patrole w nieoznakowanych radiowozach. Działania zaczęły się na terenie Radomia oraz okolicznych powiatów. Mundurowi patrolują drogi krajowe - informuje Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft