Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-04-23; 13:15:08 | Radomski
Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach
Od kilku tygodniu po mazowieckich drogach poruszają się wspólne patrole policjantów ruchu drogowego i inspektorów Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. W działaniach wykorzystywany jest sprzęt zarówno policji, jak i GITD.

W poprzednim miesiącu w Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym w Warszawie odbyło się spotkanie policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu z dyrektorami CANARD-u Markiem Konkolewskim, Romanem Winiarzem oraz Żanetą Chmielowską na temat inicjatyw wpływających na bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz zarządzanie prędkością na drogach województwa mazowieckiego.

Mając na względzie potrzebę poszukiwania wszelkich możliwości poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zaproponowano kontynuację dotychczasowej współpracy, a także wypracowano kolejne rozwiązania polegające m.in. na: przekazywaniu na potrzeby GITD wytypowanych miejsc zagrożonych w oparciu o analizę stanu bezpieczeństwa oraz infrastrukturę drogową pod kątem bezpieczeństwa pieszych, ustawienia fotoradarów, lokalizacji odcinkowych pomiarów prędkości; wypracowaniu wspólnej koncepcji dyslokowania patroli wyposażonych w wideorejestratory w ramach „PLANU ZARZĄDZANIA PRĘDKOŚCIĄ NA DROGACH MAZOWIECKIEGO GARNIZONU POLICJI NA LATA 2018-2020”.

Jednym z głównych tematów poruszanych w czasie spotkania była współpraca w zakresie nadzoru na drogach objętych centralną i wojewódzką koordynacją służb i wzajemne uzupełnianie się patroli policji i GITD. Dlatego już od kilku tygodniu po drogach Mazowsza poruszają się wspólne patrole w nieoznakowanych radiowozach. Działania zaczęły się na terenie Radomia oraz okolicznych powiatów. Mundurowi patrolują drogi krajowe - informuje Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft