Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-04-23; 16:16:17 | Kultura
Powstaje mural w centrum miasta
Barwny mural powstaje na ścianie dawnej szkoły plastycznej przy ulicy Kilińskiego. To budynek, w którym od września będzie się mieściło przedszkole. - Placówka nosi imię Juliana Tuwima, dlatego mural będzie nawiązywał do twórczości pisarza. Jednocześnie temat pracy będzie bliski dzieciom – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Mural maluje Natalia Rak - absolwentka Zespołu Szkół Plastycznych w Radomiu i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. – Jest ona uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych artystek street artu w Polsce. Jest autorką licznych murali, które realizuje w różnych zakątkach świata. Jej murale zdobią budynki m.in. w Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii czy Hiszpanii. Bardzo się cieszę, że zdecydował się na współpracą z nami i już wkrótce w centrum miasta będzie można podziwiać jej kolejną pracę. Mam nadzieję, że to nie ostatni mural w Radomiu. To nowoczesna forma sztuki, która sprawia, że miejska przestrzeń staje się bardziej przyjazna – mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

Prace przy muralu rozpoczęły się w piątek. Autorka przewiduje, że potrwają około 10 dni - informuje strona magistratu

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft