Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-04-23; 16:16:17 | Kultura
Powstaje mural w centrum miasta
Barwny mural powstaje na ścianie dawnej szkoły plastycznej przy ulicy Kilińskiego. To budynek, w którym od września będzie się mieściło przedszkole. - Placówka nosi imię Juliana Tuwima, dlatego mural będzie nawiązywał do twórczości pisarza. Jednocześnie temat pracy będzie bliski dzieciom – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Mural maluje Natalia Rak - absolwentka Zespołu Szkół Plastycznych w Radomiu i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. – Jest ona uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych artystek street artu w Polsce. Jest autorką licznych murali, które realizuje w różnych zakątkach świata. Jej murale zdobią budynki m.in. w Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii czy Hiszpanii. Bardzo się cieszę, że zdecydował się na współpracą z nami i już wkrótce w centrum miasta będzie można podziwiać jej kolejną pracę. Mam nadzieję, że to nie ostatni mural w Radomiu. To nowoczesna forma sztuki, która sprawia, że miejska przestrzeń staje się bardziej przyjazna – mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

Prace przy muralu rozpoczęły się w piątek. Autorka przewiduje, że potrwają około 10 dni - informuje strona magistratu

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft