Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-04-24; 08:29:20 | Radom
Radni przyjęli wnioski prezydenta o dofinansowanie Air Show, Dni Radomia oraz rocznicy Czerwca '76
Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show, Dni Radomia oraz obchody 42. rocznicy Czerwca 76 - to wydarzenia, które zostaną dofinansowane z budżetu miasta. Wnioski prezydenta o zarezerowanie na te cele odpowiednich kwot, radni przyjęli jednomyślnie.

Udział miasta w organizacji pokazów lotniczych wyniesie nieco ponad milion złotych. Pieniądze będą przeznaczone na zapewnienie sprawnej obsługi Air Show, w tym m.in. na komunikację miejską, organizację parkingów, promocję, zabezpieczenie medyczne i organizację imprez towarzyszących.

Na organizację wydarzeń z okazji 42. rocznicy Czerwca 76 zostanie przeznaczona kwota 230 tysięcy złotych. Obchody potrwają cztery dni, a w ich organizacji będą współuczestniczyć Stowarzyszenie Radomski Czerwiec 76 oraz Zarząd Regionu NSZZ Solidarność. W programie jest m.in. spektakularne widowisko muzyczne z udziałem znanych na ogólnopolskiej scenie artystów. Odbędzie się też piknik historyczny, wideomaping, Półmaraton Radomskiego Czerwca i turniej bokserski. Część oficjalna obchodów odbędzie się 25 czerwca, a wśród zaproszonych gości jest m.in. prezydent Andrzej Duda.

Radni, na wniosek prezydenta, przeznaczyli także 180 tysięcy złotych na przygotowanie Dni Radomia. Pieniądze trafią do Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr” i zostaną wydane m.in. na organizację cyklu wydarzeń w centrum miasta. Na deptaku, przez tydzień będą się odbywały m.in. warsztaty artystyczne, powstaną strefy relaksu oraz wystąpią teatry uliczne. Wzorem zeszłego roku odbędzie się też koncert w parku Stary Ogród - informuje magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft