Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-04-24; 08:29:20 | Radom
Radni przyjęli wnioski prezydenta o dofinansowanie Air Show, Dni Radomia oraz rocznicy Czerwca '76
Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show, Dni Radomia oraz obchody 42. rocznicy Czerwca 76 - to wydarzenia, które zostaną dofinansowane z budżetu miasta. Wnioski prezydenta o zarezerowanie na te cele odpowiednich kwot, radni przyjęli jednomyślnie.

Udział miasta w organizacji pokazów lotniczych wyniesie nieco ponad milion złotych. Pieniądze będą przeznaczone na zapewnienie sprawnej obsługi Air Show, w tym m.in. na komunikację miejską, organizację parkingów, promocję, zabezpieczenie medyczne i organizację imprez towarzyszących.

Na organizację wydarzeń z okazji 42. rocznicy Czerwca 76 zostanie przeznaczona kwota 230 tysięcy złotych. Obchody potrwają cztery dni, a w ich organizacji będą współuczestniczyć Stowarzyszenie Radomski Czerwiec 76 oraz Zarząd Regionu NSZZ Solidarność. W programie jest m.in. spektakularne widowisko muzyczne z udziałem znanych na ogólnopolskiej scenie artystów. Odbędzie się też piknik historyczny, wideomaping, Półmaraton Radomskiego Czerwca i turniej bokserski. Część oficjalna obchodów odbędzie się 25 czerwca, a wśród zaproszonych gości jest m.in. prezydent Andrzej Duda.

Radni, na wniosek prezydenta, przeznaczyli także 180 tysięcy złotych na przygotowanie Dni Radomia. Pieniądze trafią do Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr” i zostaną wydane m.in. na organizację cyklu wydarzeń w centrum miasta. Na deptaku, przez tydzień będą się odbywały m.in. warsztaty artystyczne, powstaną strefy relaksu oraz wystąpią teatry uliczne. Wzorem zeszłego roku odbędzie się też koncert w parku Stary Ogród - informuje magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft