Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-04-24; 09:15:11 | Radom
To była wyjątkowa noc z Andersenem
W Bibliotece Publicznej w Radomiu odbyła się X Noc z Andersenem, czyli wielka impreza urodzinowa pana Andersena. Trzydzieścioro śmiałków w wieku od 7 do 10 lat wyruszyło w morską podróż pełną przygód i niespodzianek.

Kapitan Maruda prowadził dzieci od wyspy do wyspy, na której dzieci słuchały baśni Andersena i wykonywały arcytrudne zadania. Na pierwszej wyspie obejrzały spektakl "Cesarski słowik" przygotowany przez Teatr "Resursa". Na kolejnych wyspach spotkały się z Calineczką, którą opowiadał Ryszard Ryziewicz oraz Księżniczką na ziarnku grochu, opowiadaną przez Bartłomieja Kopińskiego. Obaj panowie należą do grupy radomskich opowiadaczy, działającej przy Amfiteatrze i obaj zaczarowali publiczność swoją opowieścią.

Z małą syrenką poznał podróżników Adrian Szary. Dzieci czarowały przedmioty codziennego użytku, bawiły się w chiński posąg, odbyły bitwę na kule armatnie, zbierały groch dla księżniczki, przebyły niebezpieczną podróż do komnaty strachów, wymyślały nazwę dla statku, który przewoził ich z wyspy na wyspę oraz spotkały się z Panem Andersenem. W tę rolę tradycyjnie wcielił się Włodzimierz Mancewicz, który przybył do swoich gości punktualnie o północy. Dostał od dzieci specjalnie przygotowane na tę okazje kartki urodzinowe, które wcześniej były biletem wstępu na pokład statku.

Wszyscy zakończyli rejs szczęśliwie, a rano, nieco rozespani i przecierający oczy ze zdumienia, że magiczna noc już za nimi, otrzymali Patenty Nieustraszonego Czytelnika - relacjonuje Marta Trojanowska z Działu Promocji Książki i Biblioteki MBP w Radomiu.


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft