Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-04-24; 09:15:11 | Radom
To była wyjątkowa noc z Andersenem
W Bibliotece Publicznej w Radomiu odbyła się X Noc z Andersenem, czyli wielka impreza urodzinowa pana Andersena. Trzydzieścioro śmiałków w wieku od 7 do 10 lat wyruszyło w morską podróż pełną przygód i niespodzianek.

Kapitan Maruda prowadził dzieci od wyspy do wyspy, na której dzieci słuchały baśni Andersena i wykonywały arcytrudne zadania. Na pierwszej wyspie obejrzały spektakl "Cesarski słowik" przygotowany przez Teatr "Resursa". Na kolejnych wyspach spotkały się z Calineczką, którą opowiadał Ryszard Ryziewicz oraz Księżniczką na ziarnku grochu, opowiadaną przez Bartłomieja Kopińskiego. Obaj panowie należą do grupy radomskich opowiadaczy, działającej przy Amfiteatrze i obaj zaczarowali publiczność swoją opowieścią.

Z małą syrenką poznał podróżników Adrian Szary. Dzieci czarowały przedmioty codziennego użytku, bawiły się w chiński posąg, odbyły bitwę na kule armatnie, zbierały groch dla księżniczki, przebyły niebezpieczną podróż do komnaty strachów, wymyślały nazwę dla statku, który przewoził ich z wyspy na wyspę oraz spotkały się z Panem Andersenem. W tę rolę tradycyjnie wcielił się Włodzimierz Mancewicz, który przybył do swoich gości punktualnie o północy. Dostał od dzieci specjalnie przygotowane na tę okazje kartki urodzinowe, które wcześniej były biletem wstępu na pokład statku.

Wszyscy zakończyli rejs szczęśliwie, a rano, nieco rozespani i przecierający oczy ze zdumienia, że magiczna noc już za nimi, otrzymali Patenty Nieustraszonego Czytelnika - relacjonuje Marta Trojanowska z Działu Promocji Książki i Biblioteki MBP w Radomiu.


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft