Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-04-24; 14:57:56 | Radom
Znikome zainteresowanie programem marszałka
Ze znikomym zainteresowaniem spotkał się zaproponowany przez marszałka Województwa Mazowieckiego program likwidacji pieców węglowych. Wpłynęło zaledwie 13 deklaracji od mieszkańców. - To zdecydowanie za mało, abyśmy mogli ubiegać się o pieniądze. Niestety okazało się, że warunki jakie postawił marszałek są dla większości mieszkańców nie do spełnienia - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Podkreśla jednocześnie, że osób, które pytały o szczegóły programu było znacznie więcej. Wszystkim były udzielane szczegółowe informacje. Ostatecznie tylko nieliczni zdecydowali się na złożenie deklaracji.

Przypomnijmy, że wśród wielu warunków stawianych wnioskodawcom było m.in. dostarczenie świadectwa energetycznego lub audytu energetycznego oraz zadeklarowanie, że w wyniku realizacji projektu budynek mieszkalny osiągnie określone standardy energetyczne.

Dofinansowanie wymiany urządzeń grzewczych miało być możliwe pod warunkiem zapewnienia znacznej redukcji CO2 w odniesieniu do istniejących instalacji o co najmniej 30% w przypadku zmiany spalanego paliwa. - Znikome zainteresowanie udziałem w tym programie pokazuje, że mieszkańcy oczekują prostych rozwiązań. Tak było w przypadku rządowego programu "Kawka" i tak jest w przypadku miejskich dotacji na likwidację pieców węglowych. W tym roku w naszym budżecie mamy zapisaną na ten cel kwotę 900 tysięcy złotych. To pieniądze, które przede wszystkim przeznaczymy na sfinansowanie wniosków złożonych w zeszłym roku. Mam jednocześnie nadzieję, że na nowo zostaną uruchomione rządowe programy, dzięki którym będzie można udzielić dotacji jeszcze liczniejszej grupie zainteresowanych - dodaje wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

UMRadom
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft