Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-04-26; 12:50:49 | Radom
Obchody majowych świąt w Radomiu
Prezydent Radomia zaprasza do udziału w wydarzeniach zaplanowanych na pierwsze dni maja. W związku z przypadającymi w tym czasie świętami, apeluje jednocześnie o wywieszenie flag narodowych.

1 maja radomianie uczczą kolejną rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej wspólnym odśpiewaniem „Ody do radości”. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 przemarszem Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Grandioso” oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia z placu Corazziego pod fontanny na ulicy Żeromskiego. O godz. 11.10 pokaz swoich umiejętności zaprezentuje Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia. Później hymn Unii Europejskiej - „Odę do radości” - radomianie odśpiewają wraz z Chórem Nauczycielskim Festa Allegra pod kierownictwem Piotra Bąbolewskiego. Na zakończenie Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Grandioso” zaprezentuje pokaz musztry paradnej. Wydarzenie ubarwią członkowie Radomskiego Towarzystwa Retrocyklistów „Sprężyści”.

2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, w muszli koncertowej w parku im. Tadeusza Kościuszki (w razie deszczu w RKŚTiG „Łaźnia”) wystąpi Kameralny Chór Mieszany im. ks. bpa Jana Chrapka pod dyrekcją Marii Czarneckiej-Cieślak z programem utworów patriotycznych. Koncert „Zwyciężył orzeł biały” rozpocznie się o godz. 17.00.

Od 2 maja w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 16, przy ul. Baryckiej 2 będzie czynna wystawa fotografii Pawła Putona „Wyliczanka”, ukazująca radomskie latarenki adresowe. Autor, na co dzień pracownik działu dziedzictwa kulturowego Resursy Obywatelskiej, w latach 2016–2017 przeprowadził inwentaryzację i udokumentował znajdujące się na elewacjach domów i kamienic latarenki adresowe. Jak się okazało, historia tych niewielkich, podświetlanych od wewnątrz skrzyneczek z numerem domu i nazwą ulicy, jest niezwykle ciekawa.

W czwartek, 3 maja przed kościołem garnizonowym odbędą się miejskie uroczystości z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Początek obchodów o godz. 12.30. O godz. 12.45 uczestnicy przemaszerują do kościoła garnizonowego, gdzie o godz. 13.00 zostanie odprawiona uroczysta msza święta, po której zostanie odczytany Apel Pamięci, a na upamiętnienie kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji salwę honorową oddadzą przedstawiciele służb mundurowych. Później władze miasta oraz zaproszeni goście złożą kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Uroczystości o godz. 15.00 zakończy defilada pododdziałów oraz odśpiewanie pieśni żołnierskich przez Orkiestrę Wojskową z Radomia.

Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja będzie też można uczcić na sportowo. Stowarzyszenie „Biegiem Radom!” organizuje Bieg Konstytucji 3 Maja. Chętni mają do wyboru biegi na dwóch dystansach: 5 km i 10 km. W pro­gramie za­wodów są rów­nież biegi dla dzieci i mło­dzieży, w któ­rych udział jest bez­płatny. Więcej szczegółów oraz regulamin zawodów jest dostępny na stronie Stowarzyszenia „Biegiem Radom!”.

W związku ze zbliżającymi się świętami prezydent Radomia Radosław Witkowski apeluje do wszystkich mieszkańców miasta o wywieszenie flag narodowych.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft