Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-04-27; 08:41:37 | Radom
Certyfikaty uczestnictwa w Pilotażowym Programie MON wręczone
Sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz spotkał się w Radomiu z Uczniami Szkół, które prowadzą kształcenie mundurowe.


W spotkaniu z wiceministrem uczestniczyły placówki zakwalifikowane do udziału w programie pilotażowym wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych: Szkoły w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, Liceum Kadetów RP, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego w Lipinach oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach. Szkoły w Radomiu, które były gospodarzem ceremonii należą do programu od pierwszej edycji, pozostałe placówki dołączyły w br.
Ministrowi towarzyszył dyrektor Biura do Spraw Proobronnych Waldemar Zubek, Mazowiecka Kurator Oświaty Aurelia Michałowska, dowódcy jednostek wojskowych oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Po dokonaniu przeglądu pododdziałów minister Skurkiewicz wręczył szkołom certyfikaty potwierdzające ich zakwalifikowanie do II edycji programu, następnie zaproszeni goście obejrzeli pokaz musztry paradnej przygotowany przez uczniów klas mundurowych Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu, którzy zajęli I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych, uzyskując tym samym tytuł Mistrza Mazowsza w Musztrze Paradnej. Dowódcą uroczystości był uczeń Niepublicznego Technikum im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Tomasz Kwiecień.

Kolejnym punktem odwiedzin było podpisanie regulaminu mundurowego w Szkolnej Sali Tradycji. Na zakończenie goście złożyli wpisy w księdze pamiątkowej.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazżródło i fot: ZDZ Radom
powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft