Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-04-27; 14:05:55 | Radom
Udany unijny projekt
Dwanaście uczennic z V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta odebrało certyfikaty Goethe-Zertifikat B1 z języka niemieckiego wydane przez Goethe Institut w Warszawie. Certyfikat ten, uznawany w wielu krajach pozwala uczęszczać do college’u w Niemczech, studiować, mieszkać i pracować w Niemczech.

Uczniowie przygotowywali się do egzaminu na zajęciach dodatkowych prowadzonych w szkole, w ramach projektu „Przez kształcenie do sukcesu”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Certyfikaty wręczył wiceprezydent Karol Semik. – To unijny projekt, który daje młodzieży konkretne umiejętności. W tym wypadku jest to znajomość języka niemieckiego, a trzeba pamiętać, że umiejętność posługiwania się innymi językami niż tylko angielki, jest szczególnie istotna. To przyda się w życiu dorosłym, przy poszukiwaniu pracy. Bardzo się cieszę, że radomskie szkoły dają uczniom takie możliwości – podkreślił Karol Semik.

Projekt o wartości początkowej 4 024 597,50 zł jest realizowany przez Biuro ds. systemów i projektów oświatowych współfinansowanych przez Unię Europejską. Jego celem jest m.in. doposażanie pracowni szkolnych, podniesienie kompetencji nauczycieli, prowadzenie zajęć wyrównawczych i eksperymentalnych z przedmiotów ścisłych, językowych, przyrodniczych i humanistycznych oraz tematycznych wyjazdów edukacyjnych dla uczniów czternastu radomskich szkół ponadgimnazjalnych.

W maju do kolejnego egzaminu z języka obcego przystąpi osiemdziesięcioro uczniów z II LO im. M. Konopnickiej i V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta. Będą to egzaminy zakończone wydaniem certyfikatu FCE z języka angielskiego.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft