Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-05-07; 09:16:17 | Turystyka
Dyzio Marzyciel spogląda na radomian w centrum miasta
Barwny mural przedstawiający Dyzia Marzyciela powstał na ścianie dawnej szkoły plastycznej przy ulicy Kilińskiego. To budynek, w którym od września będzie się mieściło przedszkole. Placówka nosi imię Juliana Tuwima, dlatego mural nawiązuje do twórczości pisarza.

Autorką muralu jest Natalia Rak - absolwentka Zespołu Szkół Plastycznych w Radomiu i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jest ona uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych artystek street artu w Polsce. Jest autorką licznych murali, które realizuje w różnych zakątkach świata. Jej murale zdobią budynki m.in. w Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii czy Hiszpanii. – Z dużym sentymentem wróciłam do Radomia. Cieszę się, że mogłam pokazać swoją wyobraźnię i umieścić tak wiele elementów. Mam nadzieję, że przedszkole, które powstaje w mojej dawnej szkole będzie dobrze służyło dzieciom - mówiła malując mural Natalia Rak.

Dyrektor kancelarii Prezydent Mateusz Tyczyński ma nadzieję, że to nie ostatni mural w Radomiu. - To nowoczesna forma sztuki, która sprawia, że miejska przestrzeń staje się bardziej przyjazna - ocenia.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft