Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-07; 09:16:17 | Turystyka
Dyzio Marzyciel spogląda na radomian w centrum miasta
Barwny mural przedstawiający Dyzia Marzyciela powstał na ścianie dawnej szkoły plastycznej przy ulicy Kilińskiego. To budynek, w którym od września będzie się mieściło przedszkole. Placówka nosi imię Juliana Tuwima, dlatego mural nawiązuje do twórczości pisarza.

Autorką muralu jest Natalia Rak - absolwentka Zespołu Szkół Plastycznych w Radomiu i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jest ona uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych artystek street artu w Polsce. Jest autorką licznych murali, które realizuje w różnych zakątkach świata. Jej murale zdobią budynki m.in. w Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii czy Hiszpanii. – Z dużym sentymentem wróciłam do Radomia. Cieszę się, że mogłam pokazać swoją wyobraźnię i umieścić tak wiele elementów. Mam nadzieję, że przedszkole, które powstaje w mojej dawnej szkole będzie dobrze służyło dzieciom - mówiła malując mural Natalia Rak.

Dyrektor kancelarii Prezydent Mateusz Tyczyński ma nadzieję, że to nie ostatni mural w Radomiu. - To nowoczesna forma sztuki, która sprawia, że miejska przestrzeń staje się bardziej przyjazna - ocenia.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft