Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-07; 15:19:36 | Kultura
400 tys. zł dla Amfiteatru z programów Ministra Kultury
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło właśnie wyniki naboru wniosków w programie „Edukacja kulturalna” i „Infrastruktura domów kultury”. W obu programach nasze projekty uplasowały się bardzo wysoko!

- W programie „Edukacja kulturalna” dzięki dofinansowaniu MKiDN będziemy mogli w lipcu i sierpniu zaprosić radomian na drugą edycję „Fosy pełnej kultury”. Możemy już zdradzić, że tym razem motywem przewodnim będą podróże w czasie i przestrzeni po kulturach świata. Na trasie naszej tegorocznej podróży są m.in. Czechy, Indie, Skandynawia, Ameryka Łacińska, Ukraina - mówi Katarzyna Wiśniewska.

Dzięki kolejnemu zwycięskiemu projektowi – „Rozwój kadr kultury powiatu radomskiego”- pracownicy placówek kultury, lokalni animatorzy, wolontariusze i organizacje pozarządowe wymienią się doświadczeniami, poznają dobre praktyki i nowe trendy, by lepiej dopasowywać swoją ofertę do odbiorców i uczyć się budować nową publiczność. Uczestnicy cyklu warsztatów i szkoleń będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat edukacji i animacji kulturowej, co znacząco wpłynie na merytoryczną jakość i innowacyjność ich działań.

Z kolei w ramach „Infrastruktury domów kultury” Amfiteatr będzie tworzyć własną telewizję i kręcić filmy. - Pracownia Nowych Mediów to początek wielkich zmian Kuźni Artystycznej, próba stworzenia nowego modelu kształcenia artystycznego, pokazanie odbiorcom możliwości, jakie stwarza "przemysł kreatywny". To milowy krok w rozwoju naszej instytucji, wielka szansa na stworzenie wyjątkowego miejsca przygody z kulturą. Jestem szczęśliwy, że wysiłki całego zespołu MOK "Amfiteatr" zostały docenione i otrzymaliśmy taką szansę - podkreśla Waldemar Dolecki, dyrektor MOK "Amfiteatr".

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft