Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-07; 15:19:36 | Kultura
400 tys. zł dla Amfiteatru z programów Ministra Kultury
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło właśnie wyniki naboru wniosków w programie „Edukacja kulturalna” i „Infrastruktura domów kultury”. W obu programach nasze projekty uplasowały się bardzo wysoko!

- W programie „Edukacja kulturalna” dzięki dofinansowaniu MKiDN będziemy mogli w lipcu i sierpniu zaprosić radomian na drugą edycję „Fosy pełnej kultury”. Możemy już zdradzić, że tym razem motywem przewodnim będą podróże w czasie i przestrzeni po kulturach świata. Na trasie naszej tegorocznej podróży są m.in. Czechy, Indie, Skandynawia, Ameryka Łacińska, Ukraina - mówi Katarzyna Wiśniewska.

Dzięki kolejnemu zwycięskiemu projektowi – „Rozwój kadr kultury powiatu radomskiego”- pracownicy placówek kultury, lokalni animatorzy, wolontariusze i organizacje pozarządowe wymienią się doświadczeniami, poznają dobre praktyki i nowe trendy, by lepiej dopasowywać swoją ofertę do odbiorców i uczyć się budować nową publiczność. Uczestnicy cyklu warsztatów i szkoleń będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat edukacji i animacji kulturowej, co znacząco wpłynie na merytoryczną jakość i innowacyjność ich działań.

Z kolei w ramach „Infrastruktury domów kultury” Amfiteatr będzie tworzyć własną telewizję i kręcić filmy. - Pracownia Nowych Mediów to początek wielkich zmian Kuźni Artystycznej, próba stworzenia nowego modelu kształcenia artystycznego, pokazanie odbiorcom możliwości, jakie stwarza "przemysł kreatywny". To milowy krok w rozwoju naszej instytucji, wielka szansa na stworzenie wyjątkowego miejsca przygody z kulturą. Jestem szczęśliwy, że wysiłki całego zespołu MOK "Amfiteatr" zostały docenione i otrzymaliśmy taką szansę - podkreśla Waldemar Dolecki, dyrektor MOK "Amfiteatr".

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Po raz 40. pątnicy z diecezji radomskiej pielgrzymowali na Jasną Górę

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft