Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-07; 15:38:09 | Radomski
Wspaniały, majowy Turniej Rycerski 2018 za nami
Co ma rycerz pod zbroją, czym różny się topór od siekiery i czym zajmują się rycerze w swoich wioskach – tego i wielu innych rzeczy można było się dowiedzieć podczas Turnieju Rycerskiego na zamku w Iłży.

Tradycyjnie w pierwszy majowy weekend na iłżeckie wzgórze zjechali wojowie i widzowie z różnych stron kraju. Do miasteczka zjechali członkowie bractw rycerskich z całej Polski, m.in. z Lublina, Krakowa czy Sandomierza. Sobota i niedziela na zamku były wypełnione licznymi atrakcjami. W tym roku pogoda dopisała i przyciągnęła tłumy ciekawskich. Oprócz widowiskowych rycerskich pojedynków „jeden na jednego” czy potyczek grupowych zebrani mogli wysłuchać wielu ciekawostek dotyczących życia rycerzy - „zajrzeli” im pod zbroję i dowiedzieli się, jak fachowo nazywa się wyposażenie rycerza, jakie nakrycia głowy nosiły niewiasty czy z czego wykonane były sukienki.

Ochotnicy mogli sami przebrać się w zbroję rycerską i poczuć się jak bohaterowie tamtych czasów. Nie było to łatwe, bo sam miecz waży ok. 2,5 kg. Jak zwykle nie zabrakło zabaw dla publiczności, w które włączyli się członkowie zespołu Łysa Góra, przedstawień teatralnych, gry terenowej „Strażnik zamku” czy pokazu sokolniczego grupy Vancos. Niezwykle widowiskowy był pokaz grupy kaskaderów filmowych East Riders Stunt, którzy zaprezentowali między innymi i pokaz podpalania człowieka. Ciekawie opowiadali o swojej pracy na planach filmowych i zaprezentowali swoje możliwości na koniach.

W sobotę na zamku odbył się koncert zespołu Łysa Góra. Tuż obok pola walki znajdował się średniowieczny obóz, gdzie można było podpatrzeć pracę rzemieślników. Było rozgrzewanie żelaza, pokaz sztuki kaligrafii Drużyny Grodu Piotrówka czy serwowanie średniowiecznych
potraw oczywiście z rycerską polewką.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft