Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-09; 09:36:16 | Kultura
Rusza jubileuszowy Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję
W piątek, 11 maja rusza XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję "Łaźnia". To będzie wyjątkowe trzy dni z poezją śpiewaną i piosenką artystyczną.

W tym roku – nietypowo – w ramach turnieju nie odbędzie się konkurs wykonawczy. Organizatorzy chcą się skoncentrować przede wszystkim na świętowaniu jubileuszu. Z tej okazji Łaźnia przygotowała szereg koncertów. W piątek i w niedzielę organizatorzy przypomną znanych radomian, których droga kariery związana była z historią radomskiego Turnieju. Wystąpią: Dorota Sowa Kuziela & Piotr Dąbrówka. W sobotę klasyka gatunku, czyli koncert Stanisława Sojki "Soyka Solo" (bilety są dostępne od 7 maja w Łaźni przy ulicy Żeromskiego 56). Gala jubileuszowa odbędzie się w niedzielę w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. W programie m.in. urodzinowy tort, koncert Szymona Wydry & Zbigniewa Suskiego oraz promocja publikacji Jana Poprawy o historii Turnieju i spotkanie z autorem – historykiem, krytykiem muzycznym, publicystą, pedagogiem, który od 1995 roku jest związany z Ogólnopolskim Turniejem Śpiewających Poezję „Łaźnia” jako główny juror. Wstęp na galę jest wolny.

Patronat nad imprezą objęli Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Radomia.

Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję to flagowa impreza „Łaźni”. Jest jedną z ważniejszych imprez stanowiących wizytówkę Radomia na kulturalnej mapie kraju. W realiach radomskich jest to wydarzenie plasujące się w absolutnej czołówce wieloletnich, odbywających się nieprzerwanie i starających się utrzymać odpowiednio wysoki poziom, radomskich imprez cyklicznych.

11 maja 2018 r. (piątek)
Koncert - Laureatów dwoje: Dorota Sowa Kuziela & Piotr Dąbrówka
"Łaźnia", ul. Żeromskiego 56
godz. 18.00 (wstęp wolny)

12 maja 2018 r. (sobota)
Koncert Stanisława Sojki "Soyka Solo"
"Łaźnia", ul. Żeromskiego 56
godz. 18.00 (bilety w cenie 30 zł)

13 maja 2018 r. (niedziela)
Koncert Szymona Wydry & Zbigniewa Suskiego
Promocja publikacji Jana Poprawy o historii OTŚP "Łaźnia" i spotkanie z autorem
Tort jubileuszowy
Zespół Szkół Muzycznych, ul. 25 Czerwca 70
godz. 18.00 (wstęp wolny)

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft