Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-09; 09:41:34 | Radom
Powołanie pełnomocnik ds. polityki senioralnej w Radomiu
Prezydent Radomia, Radosław Witkowski powołał pełnomocnika ds. polityki senioralnej. Tę funkcję będzie pełniła wieloletnia działaczka organizacji pozarządowych, Elżbieta Pomaska.

Elżbieta Pomaska współpracowała m.in. z Fundacją Polsat. Była pomysłodawczynią, prowadzonej także w Radomiu, akcji „Prosto do Europy”, a także założycielką Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Jest wiceprezesem Międzynarodowej Organizacja Innowatorów Społecznych AshokaPolska oraz ekspertką Fundacji „Porozumienie bez Barier”, która realizuje program „Oswajanie Starości”.

Do zadań pełnomocnika będzie należeć m.in. podejmowanie przedsięwzięć zmierzających do poprawy warunków życia seniorów, monitorowanie i diagnozowanie ich potrzeb oraz wspieranie inicjatyw środowiskowych m.in. w zakresie edukacji, kultury i rekreacji. Pełnomocnik ma współpracować z Radomską Radą Seniorów oraz z organizacjami i instytucjami zajmującymi się problemami osób starszych - informuje Urząd Miejski w Radomiu.

- Dobra polityka senioralna to jeden z moich priorytetów. Wielokrotnie podkreślałem, że Radom jako nowoczesne miasto musi być otwarty na potrzeby wszystkich mieszkańców, w tym także tych najstarszych. M.in. dlatego tworzymy Centrum Aktywności Seniorów, które będzie funkcjonowało przy ulicy Traugutta. Jestem przekonany, że bogate doświadczenie i szereg pomysłów, które przedstawiła pani Elżbieta Pomaska uatrakcyjni ofertę adresowaną do tej grupy mieszkańców – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft