Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-09; 10:00:53 | Radom
Wymień makulaturę na sadzonki
Mieszkańcy Radomia, którzy w dniach: 11 i 18 maja w godz. 10.00 – 18.00 przywiozą do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Witosa 96 co najmniej 5 kg makulatury, będą mogli wybrać sadzonki roślin ozdobnych, w tym: goździka, lawendy czy ziół.

Do oddania nadają się wyłącznie czyste, suche i pozbawione elementów metalowych i plastikowych: gazety, ulotki reklamowe i katalogi niepokryte folią i lakierem, worki papierowe, tektura, papier pakowy, stare książki w miękkich okładkach lub po usunięciu twardych, papierowe opakowania, stare zeszyty, notatniki.

Makulatura jest surowcem wtórnym, czyli nadaje się do przetworzenia i ponownego użycia. W ubiegłym roku podczas cyklicznych akcji zbiórki makulatury w PSZOK-u udało się łącznie zebrać 7 585 kg makulatury. Liczymy na mieszkańców również w tym roku.

Przypominamy także, że do PSZOK-u można oddać nie tylko makulaturę, ale i wiele innych problemowych odpadów, m.in. gruz poremontowy, zużyty sprzęt elektroniczny czy opony z prywatnego auta osobowego.

Zachęcamy mieszkańców Radomia do udziału w tegorocznej edycji zbiórki makulatury i wspólnej popularyzacji dobrych nawyków, i przyjaznych środowisku zasad.

„Wiosna w PSZOK-u” jest pierwszą tegoroczną akcją w ramach cyklu „4 Pory Roku w PSZOK-u” rozpoczętego latem 2017 roku.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania bądź wcześniejszego zakończenia akcji.


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft