Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-10; 10:07:04 | Radom
Ruszył nabór do szkół ponadgimnazjalnych
Ponad 5 tysięcy miejsc przygotowały radomskie licea i szkoły zawodowe dla absolwentów gimnazjów. Nabór będzie prowadzony drogą elektroniczną i ruszył w czwartek, 10 maja.

Licea są gotowe przyjąć do pierwszych klas 1807 osób. Młodzież może wybierać wśród propozycji 12 liceów ogólnokształcących oraz Liceum Plastycznego. Gotowe są one utworzyć łącznie 64 oddziały. Oprócz klas ogólnych, są wśród nich m.in. klasy dwujęzyczne, integracyjne i sportowe.

W technikach przygotowano 1920 miejsc, a w szkołach branżowych I stopnia jest ich 1320. – To nie przypadek, że w szkołach zawodowych jest więcej miejsc, niż w liceach ogólnokształcących. Od kilku lat obserwujemy rosnące zainteresowanie nauką w tych placówkach, które oprócz możliwości zdania matury dają także konkretny zawód. W zeszłym roku takiego wyboru dokonało ponad 60 procent absolwentów gimnazjalistów. Dlatego wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom młodych radomian - mówi wiceprezydent Karol Semik. Przypomina jednocześnie, że oferta radomskich szkół zawodowych cały czas jest dostosowywana do potrzeb, które wyznacza rynek pracy. Od dwóch lat w Radomiu wdrażany jest system kształcenia dualnego. Polega on na tym, że praktyczna nauka zawodu odbywa się u pracodawców. – W ten sposób uczniowie dokładnie poznają nie tylko procesy technologiczne, ale też specyfikę poszczególnych zakładów. Dzięki temu absolwenci będą w pełni przygotowani do podjęcia pracy – tłumaczy wiceprezydent. Kształcenie dualne, na wybranych kierunkach oferuje Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Zawodowych im. Hubala, a od tego roku także Zespół Szkół Elektronicznych.

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych będzie się odbywał za pośrednictwem strony www.oswiatawradomiu.pl. Tam kandydaci znajdą pełną ofertę poszczególnych placówek. Do 18 maja gimnazjaliści będą mieli czas na wskazanie maksymalnie trzech szkół, a w nich dowolnej liczby oddziałów. Do szkoły pierwszego wyboru będą musieli dostarczyć wydrukowany wniosek wraz z niezbędnymi dokumentami. W połowie czerwca, po ogłoszeniu wyników egzaminów gimnazjalnych, będzie jeszcze możliwość zmiany wyboru szkoły lub oddziału. Listy przyjętych zostaną wywieszone 12 lipca - informuje strona Urzędu Miejskiego.


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft