Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-14; 09:35:00 | Kultura
Owocny jubileusz śpiewających poezję
Zakończyła się jubileuszowa edycja XXV Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję "Łaźnia". To były wyjątkowe trzy dni z poezją śpiewaną i piosenką artystyczną.

W tym roku – nietypowo – w ramach turnieju nie odbył się konkurs wykonawczy. Organizatorzy chcieli skoncentrować się przede wszystkim na świętowaniu jubileuszu. Z tej okazji Łaźnia przygotowała szereg koncertów. W piątek i w niedzielę organizatorzy przypomnieli znanych radomian, których droga kariery była związana z historią radomskiego Turnieju. Wystąpili: Dorota Sowa Kuziela & Piotr Dąbrówka.W sobotę klasyka gatunku, czyli koncert Stanisława Sojki "Soyka Solo". Gala jubileuszowa odbyła się w niedzielę w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Wystąpili Szymon Wydra i Zbigniew Suski. Pdbyła się też promocja publikacji Jana Poprawy o historii Turnieju i spotkanie z autorem – historykiem, krytykiem muzycznym, publicystą, pedagogiem, który od 1995 roku jest związany z Ogólnopolskim Turniejem Śpiewających Poezję „Łaźnia” jako główny juror.

Patronat nad imprezą objęli Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Radomia.

Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję toflagowa impreza „Łaźni”. Jest jedną z ważniejszych imprez stanowiących wizytówkę Radomia na kulturalnej mapie kraju. W realiach radomskich jest to wydarzenie plasujące się w absolutnej czołówce wieloletnich, odbywających się nieprzerwanie i starających się utrzymać odpowiednio wysoki poziom, radomskich imprez cyklicznych - przypomina strona magistratu.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft