Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-14; 09:35:00 | Kultura
Owocny jubileusz śpiewających poezję
Zakończyła się jubileuszowa edycja XXV Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję "Łaźnia". To były wyjątkowe trzy dni z poezją śpiewaną i piosenką artystyczną.

W tym roku – nietypowo – w ramach turnieju nie odbył się konkurs wykonawczy. Organizatorzy chcieli skoncentrować się przede wszystkim na świętowaniu jubileuszu. Z tej okazji Łaźnia przygotowała szereg koncertów. W piątek i w niedzielę organizatorzy przypomnieli znanych radomian, których droga kariery była związana z historią radomskiego Turnieju. Wystąpili: Dorota Sowa Kuziela & Piotr Dąbrówka.W sobotę klasyka gatunku, czyli koncert Stanisława Sojki "Soyka Solo". Gala jubileuszowa odbyła się w niedzielę w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Wystąpili Szymon Wydra i Zbigniew Suski. Pdbyła się też promocja publikacji Jana Poprawy o historii Turnieju i spotkanie z autorem – historykiem, krytykiem muzycznym, publicystą, pedagogiem, który od 1995 roku jest związany z Ogólnopolskim Turniejem Śpiewających Poezję „Łaźnia” jako główny juror.

Patronat nad imprezą objęli Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Radomia.

Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję toflagowa impreza „Łaźni”. Jest jedną z ważniejszych imprez stanowiących wizytówkę Radomia na kulturalnej mapie kraju. W realiach radomskich jest to wydarzenie plasujące się w absolutnej czołówce wieloletnich, odbywających się nieprzerwanie i starających się utrzymać odpowiednio wysoki poziom, radomskich imprez cyklicznych - przypomina strona magistratu.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft