Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-18; 20:32:25 | Radomski
Premier Morawiecki zapowiedział szereg inwestycji w regionie radomskim
Premier Mateusz Morawiecki gościł w piątkowy wieczór w Radomiu. - Chcemy rozwijać Polskę - mówił. Dlatego wiele czasu poświęcił na temat inwestycji w Fabryce Broni ale także wydzielenia samodzielnego zakładu przemysłowo-obronnego w Pionkach czy przyspieszeniu prac przy budowie drogi ekspresowej S7.

Premier podkreślił, że nie zgadza się na dalszą degradację przemysłową Pionek. - Nastąpiła ona na skutek błędów naszych poprzedników. A teraz Pionki wydzielimy jako samodzielny zakład przemysłowo-obronny. To będzie ważne miejsce rozwoju przemysłu - przekonywał. Złożył także obietnicę, że inwestycje mające na celu powyższy rozwój, sięgną nawet 300 mln złotych. Przyczynią się także do powstania wielu nowych miejsc pracy.

Mówiąc o obronności kraju nie mógł nie wspomnieć o ogromnym zamówieniu, 53 tysięcy karabinków Grot w Fabryce Broni. - Pod każdym względem to ogromne wyzwanie, ale wierzę, że polska myśl techniczna będzie tu wciąż rozwijana - mówił.

Wśród wielu innych inwestycji, o których mówił premier, jedną z kluczowych była budowa S7. - Wiem, jak wielu radomian pracuje w Warszawie i mam świadomość, jak ważną dla nich jest ta droga. Na przyspieszeniu prac na pewno skorzystają zarówno oni, jak i ich rodziny - podkreślił.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft