Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-05-18; 20:32:25 | Radomski
Premier Morawiecki zapowiedział szereg inwestycji w regionie radomskim
Premier Mateusz Morawiecki gościł w piątkowy wieczór w Radomiu. - Chcemy rozwijać Polskę - mówił. Dlatego wiele czasu poświęcił na temat inwestycji w Fabryce Broni ale także wydzielenia samodzielnego zakładu przemysłowo-obronnego w Pionkach czy przyspieszeniu prac przy budowie drogi ekspresowej S7.

Premier podkreślił, że nie zgadza się na dalszą degradację przemysłową Pionek. - Nastąpiła ona na skutek błędów naszych poprzedników. A teraz Pionki wydzielimy jako samodzielny zakład przemysłowo-obronny. To będzie ważne miejsce rozwoju przemysłu - przekonywał. Złożył także obietnicę, że inwestycje mające na celu powyższy rozwój, sięgną nawet 300 mln złotych. Przyczynią się także do powstania wielu nowych miejsc pracy.

Mówiąc o obronności kraju nie mógł nie wspomnieć o ogromnym zamówieniu, 53 tysięcy karabinków Grot w Fabryce Broni. - Pod każdym względem to ogromne wyzwanie, ale wierzę, że polska myśl techniczna będzie tu wciąż rozwijana - mówił.

Wśród wielu innych inwestycji, o których mówił premier, jedną z kluczowych była budowa S7. - Wiem, jak wielu radomian pracuje w Warszawie i mam świadomość, jak ważną dla nich jest ta droga. Na przyspieszeniu prac na pewno skorzystają zarówno oni, jak i ich rodziny - podkreślił.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft