Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-05-21; 08:44:55 | Kultura
Duże zainteresowanie Nocą Muzeów w Radomiu
Z bardzo dużym zainteresowaniem spotkała się oferta przygotowana przez radomskie placówki kultury w ramach Nocy Muzeów. Tradycyjnie najwięcej atrakcji przygotowało Muzeum im. Jacka Malczewskiego.

Tu ogromnym zainteresowaniem cieszyła się m.in. wystawa „W poszukiwaniu piękna”, na której można było obejrzeć prace 26 artystów z całej Polski i zza granicy pokazało obrazy, reprezentujące różne nurty w sztuce: realizm, realizm magiczny, surrealizm. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprezentowało z kolei wystawy: Wojciech Fangor - „Optyczne wibracje” i Tomasz Broda - „Prorok w świecie fejków”. Były też prezentowane filmy o sztuce. W Galerii „Łaźnia” odbyła się impreza „Pole do popisu”, podczas której każdy mógł przetworzyć znane dzieło sztuki, a w Muzeum Wsi Radomskiej jak co roku odbyła się potańcówka przy muzyce ludowej.

Noc Muzeów odbyła się także w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, gdzie można było obejrzeć salę tradycji im. gen. Zygmunta Jarosza oraz jednostkę ratowniczo-gaśniczą od tzw. „kuchni”. Na pl. Konstytucji otworzyło się Mobilne Muzeum zabytkowych Rowerów. Można też było zwiedzić nową siedzibę sądów przy ulicy Warszawskiej.

W regionie radomskim na imprezy w ramach Nocy Muzeów zaprosiły też zwiedzających: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Muzeum Witolda Gombrowicza, Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Muzeum Regionalne w Kozienicach, Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, Muzeum Regionalne w Iłży, Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft