Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-21; 08:44:55 | Kultura
Duże zainteresowanie Nocą Muzeów w Radomiu
Z bardzo dużym zainteresowaniem spotkała się oferta przygotowana przez radomskie placówki kultury w ramach Nocy Muzeów. Tradycyjnie najwięcej atrakcji przygotowało Muzeum im. Jacka Malczewskiego.

Tu ogromnym zainteresowaniem cieszyła się m.in. wystawa „W poszukiwaniu piękna”, na której można było obejrzeć prace 26 artystów z całej Polski i zza granicy pokazało obrazy, reprezentujące różne nurty w sztuce: realizm, realizm magiczny, surrealizm. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprezentowało z kolei wystawy: Wojciech Fangor - „Optyczne wibracje” i Tomasz Broda - „Prorok w świecie fejków”. Były też prezentowane filmy o sztuce. W Galerii „Łaźnia” odbyła się impreza „Pole do popisu”, podczas której każdy mógł przetworzyć znane dzieło sztuki, a w Muzeum Wsi Radomskiej jak co roku odbyła się potańcówka przy muzyce ludowej.

Noc Muzeów odbyła się także w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, gdzie można było obejrzeć salę tradycji im. gen. Zygmunta Jarosza oraz jednostkę ratowniczo-gaśniczą od tzw. „kuchni”. Na pl. Konstytucji otworzyło się Mobilne Muzeum zabytkowych Rowerów. Można też było zwiedzić nową siedzibę sądów przy ulicy Warszawskiej.

W regionie radomskim na imprezy w ramach Nocy Muzeów zaprosiły też zwiedzających: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Muzeum Witolda Gombrowicza, Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Muzeum Regionalne w Kozienicach, Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, Muzeum Regionalne w Iłży, Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft