Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-21; 09:07:48 | Kultura
Ciekawy tydzień w radomskiej Bibliotece
Biblioteka Publiczna zaprasza na liczne wydarzenia dla stałych bywalców, zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych

W środę, 23 maja o godz. 17 odbędzie się otwarcie wystawy kart okolicznościowych z XIX i XX wieku wysyłanych przez dzieci Marcelego Szafrańskiego, ze zbiorów Tomasza Staniszewskiego. Tytuł wystawy brzmi: Najukochańszemu Tatusiowi, Drogiej Mamie... a otwarcie zaplanowane kilka dni przed Dniem Matki nie jest przypadkowe.

Na wystawie będzie można zobaczyć nie tylko piękne karty z przełomu wieków, ale także fotografie z rodzinnego albumu Szafrańskiego (ze zbiorów Wojciecha Szepetowskiego). - Mamy nadzieję, że tą ekspozycją przybliżymy nieco zapomnianą dziś postać zasłużoną dla Radomia. Na otwarcie zapraszamy do Biblioteki Głównej (ul. Piłsudskiego 12) - informuje Marta Trojanowska z Biblioteki.

W czwartek, 24 maja 2018 roku o godz. 10 Biblioteka zaprasza natomiast małych czytelników na kolejną odsłonę Pokoju pełnego opowieści w filii nr 16 (ul. Barycka 2). Tym razem uczestnicy spotkają się z bohaterami Akademii Pana Kleksa. Zajęcia poprowadzi Dorota Kowalik-Nienartowicz.

Również w czwartek, 24 maja o godz. 17 w filii nr 2 (ul. Zientarskiego 1A) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Kobiety w historii Radomia, tym razem Katarzyna Posiadała opowie o Halinie Krysińskiej i Halinie Hermanowicz.

Tego samego dnia, 24 maja 2018 roku o godz. 18.00, przewidziana jest także promocja IV tomu "Radomskich Studiów Humanistycznych", na którą zaprasza Biblioteka Główna (ul. Piłsudskiego 12).

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft