Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-21; 13:04:43 | Radom
Miasto ogłosiło przetarg na budowę Centrum Rehabilitacji
W tym roku rozpocznie się budowa Centrum Rehabilitacji w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Przetarg na realizację inwestycji został ogłoszony - podkreślili na poniedziałkowej

– Rozpoczynamy kolejny duży projekt zmieniający nasze miasto. Jednocześnie otwieramy nowy etap w historii szpitala. Centrum Rehabilitacji będzie spełniało europejskie standardy i zdecydowanie poprawi się komfort pobytu pacjentów. Z inwestycją ruszamy w oparciu o pieniądze z budżetu miasta, ale jednocześnie cały czas zabiegamy o dofinansowanie z zewnątrz. Rozmawiamy na ten temat m.in. z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Projektów Unijnych i wicemarszałkiem Rafałem Rajkowskim. Wierzę, że w efekcie będziemy mogli przekazać kolejne dobre informacje – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Centrum Rehabilitacji będzie się mieściło w dawnym pawilonie ginekologiczno-położniczym, który dodatkowo zostanie rozbudowany. Nowe, sześciopiętrowe skrzydło powstanie w miejscu, w którym obecnie stoi budynek techniczno-gospodarczy. Zwycięzca przetargu będzie miał za zadanie przebudować istniejący budynek, wybudować nowy oraz wyposażyć Centrum w niezbędny sprzęt. Zostanie też częściowo przebudowany układ komunikacyjny na terenie szpitala. Powstanie ponad 80 nowych miejsc parkingowych. Całość ma spełniać aktualne wymogi prawne określone przepisami prawa budowlanego oraz przepisami w zakresie wymagań prawnych dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą.

- W Centrum Rehabilitacji znajdować się będą oddziały rehabilitacyjne przeniesione z ulicy Giserskiej – łącznie 54 łóżka, a także Zakład Rehabilitacji przeniesiony z budynku głównego szpitala, poradnie specjalistyczne, w tym: rehabilitacyjna, chirurgiczna, ortopedyczna, neurologiczna, urologiczna i inne, pracownie diagnostyczne w tym RTG i USG oraz gabinety lekarskie, zabiegowe i terapeutyczne – wylicza wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Na oferty w przetargu szpital czeka do 26 czerwca. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Zakończenie inwestycji jest planowane na 30 października 2020 roku.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft