Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-22; 14:26:51 | Radom
Poznaliśmy Ośmiu Wspaniałych
Kolejny Samorządowy Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" rozstrzygnięty. To konkurs, który promuje ludzi młodych, zaangażowanych w życie społeczne, gotowych bezinteresownie nieść pomoc innym. Uroczysta gala konkursu odbyła się w Teatrze Powszechnym.

Tradycyjnie kapituła wybrała tzw. Małą Ósemeczkę i Dużą Ósemkę. W gronie wyróżnionych uczniów szkół podstawowych z klas 4 - 6 znaleźli się: Idalia Ćwierz z PSP nr 31, Maria Rzewuska z PSP nr 34, Izabela Dobosz z PSP nr 33,Jan Kozłowski z PSP nr 4, Natalia Markiewicz z PSP nr 31, Kornelia Zgorzelak z PSP nr 34, Klaudia Zimnicka z PSP nr 34 oraz Oliwia Kowalczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego PSP im. W. Gombrowicza we Wsoli.

W kategorii starszej, obejmującej siódme klasy podstawówek i szkoły ponadpodstawowe laureatami zostali: Patrycja Kocyk z Zespołu Szkół w Grabowie nad Pilicą, Natalia Wrzosek z I LO w Radomiu, Julia Bochyńska z I LO w Radomiu, Natalia Sokół z PSP nr 10 w Radomiu, Julia Kuśnierska z II LO w Radomiu, Izabela Skiba z III LO w Radomiu, Emilia Majewska z X LO w Radomiu oraz Maja Białek z X LO w Radomiu.

W ogólnopolskim finale konkursu, Radom i ziemię radomską będzie reprezentowała Patrycja Kocyk, uczennica trzeciej klasy gimnazjum Zespołu Szkół w Grabowie nad Pilicą.

Konkurs Ośmiu Wspaniałych jest organizowany w Polsce już od 23 lat. W Radomiu wyróżnienia zostały wręczone już 19 raz. Konkurs swoim honorowym patronatem objęli Prezydent Radomia Radosław Witkowski, Biskup Radomski Henryk Tomasik oraz biskup Piotr Turzyński.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft