Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-22; 19:28:23 | Radomski
Ponad 3,5 mln zł dla radomskich instytucji
Radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu dodatkowego wsparcia finansowego dla mazowieckich szpitali, instytucji kultury, szkół i bibliotek. W sumie ponad 27 mln zł zostanie przeznaczone na zakup sprzętu i prace remontowe, z czego ponad 3,5 mln zł trafi do instytucji z subregionu radomskiego.

- Wygospodarowaliśmy dodatkowe środki na inwestycje, których potrzebowały nasze instytucje. Wśród nich jest stworzenie nowej pracowni w mazowieckim szpitalu, ale też wyposażenie w specjalistyczny sprzęt dwóch radomskich instytucji kultury - podkreślił członek zarządu województwa Rafał Rajkowski.

Ponad 27 mln zł dodatkowych środków zostanie przeznaczonych na wsparcie inwestycji w mazowieckich szpitalach i instytucjach kultury. W sumie zrealizowanych bądź rozpoczętych będzie blisko 50 projektów.

Na remonty i doposażenie szpitali przeznaczonych zostanie w sumie ponad 16,7 mln zł. Decyzją radnych województwa mazowieckiego wsparcie trafi do 12 placówek. Wśród nich jest m.in. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu, który otrzyma 2,88 mln zł na utworzenie pracowni leku cytotoksycznego oraz 170 tys. zł na zakup angiografu fluoresceinowego dla poradni okulistycznej.

Dodatkowe środki trafią również do instytucji kultury. W sumie 9 mln zł zostanie przeznaczonych na niezbędne inwestycje i zakup sprzętu. W subregionie radomskim dodatkowe dotacje otrzymają Muzeum im. Jacka Malczewskiego na zakup obrazu Jacka Malczewskiego "Portret Marii Heydel" (85 tys. zł) oraz Muzeum Wsi Radomskiej na zakup projektora zewnętrznego z oprzyrządowaniem (64 tys. zł).

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali też o wsparciu dla placówek edukacyjnych. Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu otrzyma 260 tys. zł na wykonanie ogrodzenia oraz nawierzchni parkingu przy filii w Lipsku. Natomiast Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej w Radomiu 70 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy sali gimnastycznej i łącznika wraz z zagospodarowaniem terenu - informuje Marta Milewska, Rzeczniczka Prasowa UMWM.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft