Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-22; 19:28:23 | Radomski
Ponad 3,5 mln zł dla radomskich instytucji
Radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu dodatkowego wsparcia finansowego dla mazowieckich szpitali, instytucji kultury, szkół i bibliotek. W sumie ponad 27 mln zł zostanie przeznaczone na zakup sprzętu i prace remontowe, z czego ponad 3,5 mln zł trafi do instytucji z subregionu radomskiego.

- Wygospodarowaliśmy dodatkowe środki na inwestycje, których potrzebowały nasze instytucje. Wśród nich jest stworzenie nowej pracowni w mazowieckim szpitalu, ale też wyposażenie w specjalistyczny sprzęt dwóch radomskich instytucji kultury - podkreślił członek zarządu województwa Rafał Rajkowski.

Ponad 27 mln zł dodatkowych środków zostanie przeznaczonych na wsparcie inwestycji w mazowieckich szpitalach i instytucjach kultury. W sumie zrealizowanych bądź rozpoczętych będzie blisko 50 projektów.

Na remonty i doposażenie szpitali przeznaczonych zostanie w sumie ponad 16,7 mln zł. Decyzją radnych województwa mazowieckiego wsparcie trafi do 12 placówek. Wśród nich jest m.in. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu, który otrzyma 2,88 mln zł na utworzenie pracowni leku cytotoksycznego oraz 170 tys. zł na zakup angiografu fluoresceinowego dla poradni okulistycznej.

Dodatkowe środki trafią również do instytucji kultury. W sumie 9 mln zł zostanie przeznaczonych na niezbędne inwestycje i zakup sprzętu. W subregionie radomskim dodatkowe dotacje otrzymają Muzeum im. Jacka Malczewskiego na zakup obrazu Jacka Malczewskiego "Portret Marii Heydel" (85 tys. zł) oraz Muzeum Wsi Radomskiej na zakup projektora zewnętrznego z oprzyrządowaniem (64 tys. zł).

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali też o wsparciu dla placówek edukacyjnych. Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu otrzyma 260 tys. zł na wykonanie ogrodzenia oraz nawierzchni parkingu przy filii w Lipsku. Natomiast Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej w Radomiu 70 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy sali gimnastycznej i łącznika wraz z zagospodarowaniem terenu - informuje Marta Milewska, Rzeczniczka Prasowa UMWM.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft