Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-23; 12:34:33 | Radomski
Przed nami badania rolne na Mazowszu
Jaka jest obecnie kondycja gospodarstw rolnych na Mazowszu, jak wygląda struktura zasiewów, stosowanie nawozów oraz zabiegów ochrony roślin? Na te i inne pytanie dadzą nam odpowiedź badania rolne, które Urząd Statystyczny w Warszawie przeprowadzi na terenie województwa mazowieckiego w terminie od 1 czerwca do 10 lipca 2018 roku.We wskazanym terminie realizowane będą:
- Czerwcowe badanie rolnicze (R-CzBR),
- Badanie pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B),
- Badanie pogłowia świń i produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

W województwie mazowieckim badaniami objętych zostanie blisko 10 tys. gospodarstw rolnych. Jedno gospodarstwo mogło zostać wylosowane do każdego z wyżej wymienionych badań lub do jednego z nich, według ustalonej metodologii. Badania realizowane są 3 metodami:
- od 1 do 5 czerwca CAII - poprzez samodzielne wypełnianie formularzy elektronicznych za pośrednictwem Internetu,
- od 6 czerwca do 10 lipca CATI - wywiad telefoniczny realizowany przez teleankieterów Urzędu,
- od 6 czerwca do 10 lipca CAPI - wywiad bezpośredni w gospodarstwie z respondentem przez ankietera wyposażonego w urządzenie przenośne (tablet). Ankieter, który odwiedzi gospodarstwo, posiada legitymację oraz upoważnienie do przeprowadzenia badania wystawione przez Dyrektora Urzędu Statystycznego w Warszawie.

Celem badań jest uzyskanie rzetelnej i obiektywnej informacji od użytkowników gospodarstw rolnych, która posłuży do analizy zmian zachodzących w produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz oceny ogólnej sytuacji w rolnictwie - informuje Urząd Statystyczny w Warszawie.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft