Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-05-23; 12:34:33 | Radomski
Przed nami badania rolne na Mazowszu
Jaka jest obecnie kondycja gospodarstw rolnych na Mazowszu, jak wygląda struktura zasiewów, stosowanie nawozów oraz zabiegów ochrony roślin? Na te i inne pytanie dadzą nam odpowiedź badania rolne, które Urząd Statystyczny w Warszawie przeprowadzi na terenie województwa mazowieckiego w terminie od 1 czerwca do 10 lipca 2018 roku.We wskazanym terminie realizowane będą:
- Czerwcowe badanie rolnicze (R-CzBR),
- Badanie pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B),
- Badanie pogłowia świń i produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

W województwie mazowieckim badaniami objętych zostanie blisko 10 tys. gospodarstw rolnych. Jedno gospodarstwo mogło zostać wylosowane do każdego z wyżej wymienionych badań lub do jednego z nich, według ustalonej metodologii. Badania realizowane są 3 metodami:
- od 1 do 5 czerwca CAII - poprzez samodzielne wypełnianie formularzy elektronicznych za pośrednictwem Internetu,
- od 6 czerwca do 10 lipca CATI - wywiad telefoniczny realizowany przez teleankieterów Urzędu,
- od 6 czerwca do 10 lipca CAPI - wywiad bezpośredni w gospodarstwie z respondentem przez ankietera wyposażonego w urządzenie przenośne (tablet). Ankieter, który odwiedzi gospodarstwo, posiada legitymację oraz upoważnienie do przeprowadzenia badania wystawione przez Dyrektora Urzędu Statystycznego w Warszawie.

Celem badań jest uzyskanie rzetelnej i obiektywnej informacji od użytkowników gospodarstw rolnych, która posłuży do analizy zmian zachodzących w produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz oceny ogólnej sytuacji w rolnictwie - informuje Urząd Statystyczny w Warszawie.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft