Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-23; 16:22:15 | Radom
Porozumienie ws. Air Show podpisane!
Porozumienie w sprawie organizacji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show w Radomiu podpisane. Impreza organizowana w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz dla upamiętnienia 100-lecia utworzenia lotnictwa wojskowego odbędzie się w ostatni weekend sierpnia.

Porozumienie zostało zawarte pomiędzy Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, Gminą Miasta Radomia, Portem Lotniczym Radom S.A., Wodociągami Miejskimi w Radomiu oraz Fundacją Inicjatyw Młodzieżowych.

- Po raz kolejny w ostatni weekend sierpnia nasze miasto stanie się lotniczą stolicą Polski. Udowadniamy, że radomskie niebo jest najlepszym miejscem do organizacji Międzynarodowych Pokazów Lotniczy Air Show. Dziękuję za ponowny wybór naszego miasta. To dla Radomia i jego mieszkańców bardzo ważna impreza. Zapewniam, że tak jak zawsze będziemy przygotowani perfekcyjnie. Wierzę, że pokazy będą wielkim sukcesem promocyjnym miasta. Nie zapominamy też o naszych gościach. Szykujemy dla nich dodatkowe atrakcje. Serdecznie zapraszam wszystkich do Radomia 25 i 26 sierpnia – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem, miasto będzie odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu, organizację i zabezpieczenie niezbędnej liczby miejsc parkingowych, organizację transportu komunikacji miejskiej oraz za zabezpieczenie medyczne i sanitarne pokazów. Dodatkowo Wodociągi Miejskie mają zapewnić wodę pitną dla widzów i uczestników imprezy.

Za organizację samych pokazów będzie odpowiadała strona wojskowa. A udział w Międzynarodowych Pokazach Lotniczych Air Show potwierdziło już 20 państw. Widzowie będą mogli podziwiać w sumie około 120 samolotów. Do Radomia przyleci także 12 zespołów akrobacyjnych, w tym cztery latające na samolotach wojskowych.

Wiceminister MON, Wojciech Skurkiewicz nie ma wątpliwości, że Air Show będzie jednym z największych wydarzeń w historii pokazów. - To będzie wyjątkowe spotkanie miłośników lotnictwa. Symboliczne podpisanie umowy jest zakończeniem pierwszego etapu. Tegoroczne pokazy będą wydarzeniem wielodniowym oraz wielowątkowym. To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości, wydarzenie szczególnie ważne dla wojska, sił powietrznych oraz Radomia i Ziemi Radomskiej, bo Radom nierozerwalnie związany jest ze szkoleniem pilotów polskich - podsumował wiceminister.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft