Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-24; 08:29:29 | Radom
Baseny Orka i Delfin będą otwarte
- Wyniki badań próbek wody przeprowadzone przez radomski Sanepid potwierdziły, że jakość wody w basenach Orka i Delfin jest bardzo dobra i nie przekracza żadnych dozwolonych parametrów. Tym samym obiekty są otwarte od czwartku, 24 maja - informuje dyrektor MOSIR-u, Robert Dębicki

Przypomnijmy, że problemy z wynikami badań zaczęły się w momencie, gdy firma zewnętrzna odpowiedzialna za przeprowadzanie badań, zdecydowała się na badanie laboratoryjne próbek poza Mazowszem. Próbki pobierane były jednego dnia, a z racji, że trafiały do laboratorium w Gdyni, docierały tam po kilkunastu godzinach, a poddawane były badaniu dopiero kolejnego dnia. Podobny problem wystąpił w ośrodku dla niepełnosprawnych oraz w Grójcu. Prowadzone krzyżowo badania w radomskim Sanepidzie potwierdzały, że jakość wody w naszych basenach jest bardzo dobra i nie ma żadnego zagrożenia epidemiologicznego – informuje Dyrektor Zarządzający MOSiR, Robert Dębicki.

Badania pobranych w poniedziałek próbek, których wyniki MOSIR poznał w środę, nie wykazały obecności mikroorganizmów, jakichkolwiek bakterii. Tym samym od czwartku, 24 maja, od godz. 8 oddane zostały do użytku obydwa obiekty. - Tak, jak do tej pory, będziemy sprawowali nadzór nad jakością wody, a tym samym nad bezpieczeństwem korzystających z obiektów basenowych - kończy dyrektor.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft