Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-05-24; 08:29:29 | Radom
Baseny Orka i Delfin będą otwarte
- Wyniki badań próbek wody przeprowadzone przez radomski Sanepid potwierdziły, że jakość wody w basenach Orka i Delfin jest bardzo dobra i nie przekracza żadnych dozwolonych parametrów. Tym samym obiekty są otwarte od czwartku, 24 maja - informuje dyrektor MOSIR-u, Robert Dębicki

Przypomnijmy, że problemy z wynikami badań zaczęły się w momencie, gdy firma zewnętrzna odpowiedzialna za przeprowadzanie badań, zdecydowała się na badanie laboratoryjne próbek poza Mazowszem. Próbki pobierane były jednego dnia, a z racji, że trafiały do laboratorium w Gdyni, docierały tam po kilkunastu godzinach, a poddawane były badaniu dopiero kolejnego dnia. Podobny problem wystąpił w ośrodku dla niepełnosprawnych oraz w Grójcu. Prowadzone krzyżowo badania w radomskim Sanepidzie potwierdzały, że jakość wody w naszych basenach jest bardzo dobra i nie ma żadnego zagrożenia epidemiologicznego – informuje Dyrektor Zarządzający MOSiR, Robert Dębicki.

Badania pobranych w poniedziałek próbek, których wyniki MOSIR poznał w środę, nie wykazały obecności mikroorganizmów, jakichkolwiek bakterii. Tym samym od czwartku, 24 maja, od godz. 8 oddane zostały do użytku obydwa obiekty. - Tak, jak do tej pory, będziemy sprawowali nadzór nad jakością wody, a tym samym nad bezpieczeństwem korzystających z obiektów basenowych - kończy dyrektor.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft