Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-24; 16:57:55 | Radom
Artyści uliczni wystąpią na początek letniego cyklu imprez
Występy akrobatów, żonglerów, iluzjonistów, tancerzy i wielu innych będzie można oglądać podczas Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji, który już w najbliższy weekend odbędzie się na radomskim deptaku.

Wystąpią czołowi artyści uliczni z całego kraju, a także z Kanady, Japonii, Filipin, Szwecji i Rumunii. - Artyści, z którymi współpracujemy to profesjonaliści najlepsi w swoich dziedzinach. Co roku pojawiają się na prestiżowych festiwalach, imprezach masowych podbijając serca publiczności. W tym roku przyjedzie do nas z Kanady legenda wśród artystów ulicznych na całym świecie czyli DyneMike, który jeździ m.in. na czterometrowym monocyklu żonglując piłą łańcuchową, maczetami i pochodniami – mówi współorganizator Festiwalu, radomski iluzjonista Adrian Pruski znany jako Just Edi Show. W sumie wystąpi około 50 artystów.

Pokazy będą się odbywały w kilku miejscach na ulicy Żeromskiego. Występy ulicznych artystów będzie można oglądać zarówno w sobotę jak i niedzielę w godzinach od 16.00 do 22.00. – Zapowiada się bardzo ciekawy weekend, którym inaugurujemy cykl letnich, plenerowych wydarzeń w naszym mieście. Oprócz Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji, który sprawi, że ulica Żeromskiego zmieni się w niezwykłe miejsce, w niedzielę na stadionie MOSiR-u odbędzie się też lekkoatletyczny mityng gwiazd z udziałem zawodników z Polski i zagranicy. Udział w obu imprezach jest bezpłatny. Warto wyjść z domu i dobrze się bawić – mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński. Zapowiada jednocześnie, że w czasie następnego weekendu również radomianie będą mogli wziąć udział w ciekawych wydarzeniach. Odbędzie się m.in. koncert Quebonafide, a nad zalewem na Borkach - Holly Festiwal Święto Kolorów.

Uczestnicy Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji:

Dynemike: Niekwestionowana gwiazda tegorocznego festiwalu, legenda wśród artystów na całym świecie. DyneMike ma za sobą ponad 5000 pokazów i 20 lat doświadczenia. Pokaz to połączenie spektakularnych umiejętności, niepowtarzalnego poczucia humoru oraz wyjątkowej osobowości.

Hero-San: Artysta z Japonii, ma na swoim koncie pokazy w 85 krajach. Pokaz opiera się na akrobatyce przedstawionej w majestatyczny i niezwykle spektakularny sposób. Wzbogacony komediowymi gagami oraz niepowtarzalnym poczuciem humoru, zachwyca każdego widza.

Sven from Sweden: Pokaz łączy w sobie żonglerkę oraz akrobatykę, oprawioną dużą ilością dobrego humoru. Artysta prezentuje żonglerkę w przeróżnych odsłonach. Ze swoim pokazem odwiedził już 17 krajów, zachwycając publiczność oraz rozwijając swoje umiejętności.

Magic Mark: Artysta pochodzący z Filipin, w swoim pokazie przedstawia iluzję z manipulacją obiektami. Nieustanna interakcja z publicznością pozwala widzowi na dokładne śledzenie sztuczek oraz czynny udział w pokazie.

Stefan Florescu: Artysta, który z piłką nie rozstaje się na krok. 5-krotny mistrz we Freestyle piłką nożną w Rumunii oraz zdobywca 3 miejsca na Mistrzostwach Świata. Podróżuje po całym świecie dzieląc się z ludźmi swoją pasją.

Ex-plucie ogniem: Spektakularny pokaz przedstawiający sztukę, jaką jest plucie ogniem. Artysta niejednokrotnie ryzykuje życie aby zachwycić publiczność zjawiskowymi efektami.

Czarek Czaruje; Jeden z najmłodszych iluzjonistów w Polsce, cieszący się ogromną popularnością. Niewątpliwym jego atutem jest talent, urok osobisty oraz osobowość, którą zachwyca widzów.

Just Edi Show: Adrian Pruski, to wszechstronnie uzdolniony artysta, który z pragnienia dzielenia się swoją pasją zaczął organizować Festiwale Artystów Ulicznych. Podczas jego pokazów można dostrzec wieloletnie doświadczenie przejawiające się w niezwykłych umiejętnościach, a także sposobie prezentacji.

Michał Kulik: Prawdziwy pasjonat sztuki iluzji. Artysta jest perfekcjonistą w każdym calu. Michał to specjalistą od sztuk karcianych, manipulacji monetami oraz wielu innych spektakularnych tricków.

Streetowcy: Grupa przyjaciół, których połączyła jedna pasja- Breakdance. Wspólnie od kilku lat podróżują po Polsce i Europie, prezentując coraz to bardziej zakręcone i energiczne pokazy.

Krzysztof Czarski: Jeden z najlepszych żonglerów specjalizujących się w żonglerce fire stick, czyli manipulacją płonącym kijem przy użyciu dwóch mniejszych. Pokaz charakteryzuje się dynamiką oraz perfekcjonizmem.

Kacper Mysiorek: Kacper Mysiorek to jeden z najmłodszych polskich iluzjonistów. Występował na 4 wydarzeniach TEDx, w Mam Talent otrzymał od jurorów 3x TAK. W jego pokazie będzie można zobaczyć unikalne poczucie humoru i najlepsze sztuczki magiczne.

Michał Kociołek: Iluzjonista, konsultant, autor licznych publikacji iluzjonistycznych wydawanych za granicą, ale przede wszystkim pasjonat i performer z wieloletnim doświadczeniem.

Paweł Wołodko: Iluzjonista. Mimo, że ma 19 lat wyprawia z monetami takie cuda, które wprawiają w osłupienie każdego widza. Ćwiczy tyle, że nie chodzi do szkoły, a jak już chodzi to i tak ćwiczy w szkole.

Rafał Śpiewak team: Grupa artystów imitujących żywe rzeźby. Oryginalne i dopracowane kostiumy zatrzymują wzrok każdego przechodnia.

Lewitacja:Coraz częściej spotykana forma animacji, zawsze wywołująca wiele pytań i domyśleń. Intryguje i przyciąga wielu przechodniów. Jest to idealna atrakcja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia

Szczudlarze: Grupa pozytywnych, młodych ludzi, nawiązująca nieustanny kontakt z przechodniami. Jeśli chcecie ich spotkać- głowa do góry !

Daniel BalonArt:Artysta specjalizujący się w modelingu balonowym. Atrakcja skierowana oraz oblegana głównie przez dzieci. Jednak wzdłuż deptaku będzie można także podziwiać przechadzające się hostessy w spektakularnych balonowych sukienkach.

Bańkarz-Piotr Wasilkowski: Kolejna atrakcja dla maluchów, umożliwiająca pogoń za unoszącymi się bańkami. Dodatkowo każde dziecko samodzielnie może spróbować stworzyć własne bańki wielkich rozmiarów.

Diabolo Show Maciej Grzegorzewski: Artysta specjalizujący się w sztuce Diabolo. Przedstawia zaskakujące umiejętności i sprawia, że widzowie z trudem śledzą wzrokiem wirujące diabolo.

Cocoon Pole dance Academy: Grupa młodych kobiet przedstawiająca piękno kobiecego ciała oraz ogromną siłę w subtelny sposób. Pokaz ich umiejętności zachwyci każdego oraz z pewnością zainspiruje do spróbowania tej niezwykłej dyscypliny sportowej.

Yasha Show: Yasha Show z humorem łączy żonglerkę, iluzję i ekwilibrystykę. Jest też instruktorem trików, które prezentuje na swoim kanale na portalu Youtube.

Karolina Falkiewicz-Face-Painting:Malowanie twarzy to jedna z najbardziej popularnych atrakcji wśród dzieci. Możliwość przemiany nie do poznania, zapewniająca mnóstwo zabawy i śmiechu.

Street workout: Zgrana ekipa młodych przyjaciół, których połączyło zamiłowanie do sportu, a dokładnie ćwiczeń z własną masą ciała. Wspólne treningi przerodziły się w chęć dzielenia się pasją z innymi ludźmi. Chłopaki biorą liczny udział w zawodach, m.in. Mistrzostwa Polski Street Workout, w których zajęli pierwsze miejsce w kategorii Free Style.

Wojciech Parol:Młody, ambitny artysta, którego przygoda z fortepianem zaczęła się w wieku 20 lat. Pomimo braku odpowiedniego warsztatu, sam zdołał nauczyć się podstaw głównie przez internet. Zaskakujący jest fakt , iż nigdy wcześniej nie miał kontaktu z muzyką. Jednak dzięki ciężkiej pracy, zdołał opanować nawet najtrudniejsze utwory Chopina, które z pewnością zaprezentuje podczas festiwalu.

Teatr Kulka: jednoosobowy wędrowny teatr klaunady w wykonaniu Piotra Strusiewicza. Prezentuje serie niecodziennych i wesołych skeczy komediowych, angażując przechodniów do wspólnej improwizacji.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft