Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-24; 16:57:55 | Radom
Artyści uliczni wystąpią na początek letniego cyklu imprez
Występy akrobatów, żonglerów, iluzjonistów, tancerzy i wielu innych będzie można oglądać podczas Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji, który już w najbliższy weekend odbędzie się na radomskim deptaku.

Wystąpią czołowi artyści uliczni z całego kraju, a także z Kanady, Japonii, Filipin, Szwecji i Rumunii. - Artyści, z którymi współpracujemy to profesjonaliści najlepsi w swoich dziedzinach. Co roku pojawiają się na prestiżowych festiwalach, imprezach masowych podbijając serca publiczności. W tym roku przyjedzie do nas z Kanady legenda wśród artystów ulicznych na całym świecie czyli DyneMike, który jeździ m.in. na czterometrowym monocyklu żonglując piłą łańcuchową, maczetami i pochodniami – mówi współorganizator Festiwalu, radomski iluzjonista Adrian Pruski znany jako Just Edi Show. W sumie wystąpi około 50 artystów.

Pokazy będą się odbywały w kilku miejscach na ulicy Żeromskiego. Występy ulicznych artystów będzie można oglądać zarówno w sobotę jak i niedzielę w godzinach od 16.00 do 22.00. – Zapowiada się bardzo ciekawy weekend, którym inaugurujemy cykl letnich, plenerowych wydarzeń w naszym mieście. Oprócz Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji, który sprawi, że ulica Żeromskiego zmieni się w niezwykłe miejsce, w niedzielę na stadionie MOSiR-u odbędzie się też lekkoatletyczny mityng gwiazd z udziałem zawodników z Polski i zagranicy. Udział w obu imprezach jest bezpłatny. Warto wyjść z domu i dobrze się bawić – mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński. Zapowiada jednocześnie, że w czasie następnego weekendu również radomianie będą mogli wziąć udział w ciekawych wydarzeniach. Odbędzie się m.in. koncert Quebonafide, a nad zalewem na Borkach - Holly Festiwal Święto Kolorów.

Uczestnicy Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji:

Dynemike: Niekwestionowana gwiazda tegorocznego festiwalu, legenda wśród artystów na całym świecie. DyneMike ma za sobą ponad 5000 pokazów i 20 lat doświadczenia. Pokaz to połączenie spektakularnych umiejętności, niepowtarzalnego poczucia humoru oraz wyjątkowej osobowości.

Hero-San: Artysta z Japonii, ma na swoim koncie pokazy w 85 krajach. Pokaz opiera się na akrobatyce przedstawionej w majestatyczny i niezwykle spektakularny sposób. Wzbogacony komediowymi gagami oraz niepowtarzalnym poczuciem humoru, zachwyca każdego widza.

Sven from Sweden: Pokaz łączy w sobie żonglerkę oraz akrobatykę, oprawioną dużą ilością dobrego humoru. Artysta prezentuje żonglerkę w przeróżnych odsłonach. Ze swoim pokazem odwiedził już 17 krajów, zachwycając publiczność oraz rozwijając swoje umiejętności.

Magic Mark: Artysta pochodzący z Filipin, w swoim pokazie przedstawia iluzję z manipulacją obiektami. Nieustanna interakcja z publicznością pozwala widzowi na dokładne śledzenie sztuczek oraz czynny udział w pokazie.

Stefan Florescu: Artysta, który z piłką nie rozstaje się na krok. 5-krotny mistrz we Freestyle piłką nożną w Rumunii oraz zdobywca 3 miejsca na Mistrzostwach Świata. Podróżuje po całym świecie dzieląc się z ludźmi swoją pasją.

Ex-plucie ogniem: Spektakularny pokaz przedstawiający sztukę, jaką jest plucie ogniem. Artysta niejednokrotnie ryzykuje życie aby zachwycić publiczność zjawiskowymi efektami.

Czarek Czaruje; Jeden z najmłodszych iluzjonistów w Polsce, cieszący się ogromną popularnością. Niewątpliwym jego atutem jest talent, urok osobisty oraz osobowość, którą zachwyca widzów.

Just Edi Show: Adrian Pruski, to wszechstronnie uzdolniony artysta, który z pragnienia dzielenia się swoją pasją zaczął organizować Festiwale Artystów Ulicznych. Podczas jego pokazów można dostrzec wieloletnie doświadczenie przejawiające się w niezwykłych umiejętnościach, a także sposobie prezentacji.

Michał Kulik: Prawdziwy pasjonat sztuki iluzji. Artysta jest perfekcjonistą w każdym calu. Michał to specjalistą od sztuk karcianych, manipulacji monetami oraz wielu innych spektakularnych tricków.

Streetowcy: Grupa przyjaciół, których połączyła jedna pasja- Breakdance. Wspólnie od kilku lat podróżują po Polsce i Europie, prezentując coraz to bardziej zakręcone i energiczne pokazy.

Krzysztof Czarski: Jeden z najlepszych żonglerów specjalizujących się w żonglerce fire stick, czyli manipulacją płonącym kijem przy użyciu dwóch mniejszych. Pokaz charakteryzuje się dynamiką oraz perfekcjonizmem.

Kacper Mysiorek: Kacper Mysiorek to jeden z najmłodszych polskich iluzjonistów. Występował na 4 wydarzeniach TEDx, w Mam Talent otrzymał od jurorów 3x TAK. W jego pokazie będzie można zobaczyć unikalne poczucie humoru i najlepsze sztuczki magiczne.

Michał Kociołek: Iluzjonista, konsultant, autor licznych publikacji iluzjonistycznych wydawanych za granicą, ale przede wszystkim pasjonat i performer z wieloletnim doświadczeniem.

Paweł Wołodko: Iluzjonista. Mimo, że ma 19 lat wyprawia z monetami takie cuda, które wprawiają w osłupienie każdego widza. Ćwiczy tyle, że nie chodzi do szkoły, a jak już chodzi to i tak ćwiczy w szkole.

Rafał Śpiewak team: Grupa artystów imitujących żywe rzeźby. Oryginalne i dopracowane kostiumy zatrzymują wzrok każdego przechodnia.

Lewitacja:Coraz częściej spotykana forma animacji, zawsze wywołująca wiele pytań i domyśleń. Intryguje i przyciąga wielu przechodniów. Jest to idealna atrakcja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia

Szczudlarze: Grupa pozytywnych, młodych ludzi, nawiązująca nieustanny kontakt z przechodniami. Jeśli chcecie ich spotkać- głowa do góry !

Daniel BalonArt:Artysta specjalizujący się w modelingu balonowym. Atrakcja skierowana oraz oblegana głównie przez dzieci. Jednak wzdłuż deptaku będzie można także podziwiać przechadzające się hostessy w spektakularnych balonowych sukienkach.

Bańkarz-Piotr Wasilkowski: Kolejna atrakcja dla maluchów, umożliwiająca pogoń za unoszącymi się bańkami. Dodatkowo każde dziecko samodzielnie może spróbować stworzyć własne bańki wielkich rozmiarów.

Diabolo Show Maciej Grzegorzewski: Artysta specjalizujący się w sztuce Diabolo. Przedstawia zaskakujące umiejętności i sprawia, że widzowie z trudem śledzą wzrokiem wirujące diabolo.

Cocoon Pole dance Academy: Grupa młodych kobiet przedstawiająca piękno kobiecego ciała oraz ogromną siłę w subtelny sposób. Pokaz ich umiejętności zachwyci każdego oraz z pewnością zainspiruje do spróbowania tej niezwykłej dyscypliny sportowej.

Yasha Show: Yasha Show z humorem łączy żonglerkę, iluzję i ekwilibrystykę. Jest też instruktorem trików, które prezentuje na swoim kanale na portalu Youtube.

Karolina Falkiewicz-Face-Painting:Malowanie twarzy to jedna z najbardziej popularnych atrakcji wśród dzieci. Możliwość przemiany nie do poznania, zapewniająca mnóstwo zabawy i śmiechu.

Street workout: Zgrana ekipa młodych przyjaciół, których połączyło zamiłowanie do sportu, a dokładnie ćwiczeń z własną masą ciała. Wspólne treningi przerodziły się w chęć dzielenia się pasją z innymi ludźmi. Chłopaki biorą liczny udział w zawodach, m.in. Mistrzostwa Polski Street Workout, w których zajęli pierwsze miejsce w kategorii Free Style.

Wojciech Parol:Młody, ambitny artysta, którego przygoda z fortepianem zaczęła się w wieku 20 lat. Pomimo braku odpowiedniego warsztatu, sam zdołał nauczyć się podstaw głównie przez internet. Zaskakujący jest fakt , iż nigdy wcześniej nie miał kontaktu z muzyką. Jednak dzięki ciężkiej pracy, zdołał opanować nawet najtrudniejsze utwory Chopina, które z pewnością zaprezentuje podczas festiwalu.

Teatr Kulka: jednoosobowy wędrowny teatr klaunady w wykonaniu Piotra Strusiewicza. Prezentuje serie niecodziennych i wesołych skeczy komediowych, angażując przechodniów do wspólnej improwizacji.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft