Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-24; 17:19:50 | Radom
Wojciech Skurkiewicz: - Po pierwsze Radom!
Poseł na Sejm RP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, były senator dwóch kadecji, niegdyś radny Rady Miejskiej w Radomiu i jej przewodniczący - Wojciech Skurkiewicz został oficjalnie przedstawiony jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Radomia.

Do Radomia zjechali wszyscy najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości Ziemi Radomskiej. Obecni byli: marszałek Senatu Stanisław Karczewski i wicemarszałek Izby Wyższej Parlamentu Adam Bielan, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Marek Suski, pozostali posłowie: Anna Kwiecień, Andrzej Kosztowniak, Dariusz Bąk, szef kancelarii Senatu Jakub Kowalski, wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu Dariusz Wójcik.

Głos zabierali po kolei wszyscy parlamentarzyści i jak jeden mąż zachwalali osobę Wojciecha Skurkiewicza. – Uczciwy, pracowity, merytoryczny, skuteczny, koleżeński, łączący ludzi, lokalny patriota – to tylko niewielka część przymiotników jakimi określony został kandydat na prezydenta Radomia.

– Poseł, minister, senator, wcześniej przewodniczący rady miejskiej w Radomiu, z urodzenia radomianin, ojciec wielodzietnej rodziny, wspaniały człowiek, sprawny menadżer, znający samorząd, znający ministerialne, sejmowe i senackie procedury, czyli człowiek jeszcze młody, a już z ogromnym doświadczeniem, z wieloma umiejętnościami i talentami – opisywał kandydata PiS, Marek Suski.

– Poznaliśmy się bliżej, gdy byliśmy obaj w Senacie. Pan senator wtedy dał się poznać jako osoba bardzo pracowita, bardzo wnikliwa, bardzo rzetelna, bardzo odpowiedzialna, ale również niezwykle koleżeńska. Zawsze można na niego liczyć. Radom może liczyć na Wojtka Skurkiewicza. Jest politykiem niezwykle odpowiedzialnym, wielkim patriotą, patriotą lokalnym – mówił Stanisław Karczewski.
W podobnym tonie wypowiadali się pozostali parlamentarzyści.

- Na urząd prezydenta miasta zdecydowałem się kandydować znacznie wcześniej. Tu się urodziłem, tu przeżyłem najpiękniejsze chwile, tu jest mój dom, tu jest moja rodzina. Radom to moje miasto! – przekonywał Wojciech Skurkiewicz.
Jak stwierdził, miejsce konferencji – taras widokowy w Pawilonach ROSA - było absolutnie nieprzypadkowe. – Stąd widać piękno miasta, ale też to, jak wiele jest w nim jeszcze do zrobienia. Jak wiele ciężkiej pracy musimy włożyć, poświęcić, ile naszego potu, trudu, znoju, żeby Radom był coraz piękniejszy, żeby Radom, 14. miasto w Polsce, dobijał do czołówki aglomeracyjnej naszego kraju. Mam wizję, mam plan na rozwój naszego miasta – podkreślał Wojciech Skurkiewicz.

Kandydat PiS obiecał wiele spotkań i konsultacji z mieszkańcami Radomia.
– Jestem przekonany, że razem będziemy zmieniać Radom na lepsze. Razem, to znaczy nie tylko w wizji Wojciecha Skurkiewicza. Tę wizję mamy, tę wizję mam, ten program jest przygotowany, ale już rozpoczynamy również spotkania z radomianami. Z tymi, którzy wiedzą najwięcej, wiedzą najlepiej co trzeba w Radomiu zrobić, w co inwestować, w jaki sposób działać, w jakim kierunku podążać. Rozpoczynamy rozmowy, negocjacje. Jestem przekonany co do tego, że zdecydowana większość radomian poprze propozycje, które zaprezentujemy, pokażemy, ale i wypracujemy podczas spotkań naszych rozmów z radomianami – dodał.

Wojciechowi Skurkiewiczowi towarzyszyła podczas konferencji jego rodzina: żona Maria oraz trzy córki (czwarta była nieobecna). Kandydat na prezydenta mocno podkreślał właśnie rolę rodziny w swoim życiu. - Mam ogromne wsparcie swojej kochanej żony i moich córek – tłumaczył.

Wojciech Skurkiewicz urodził się w Radomiu, w 1969 roku. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1994-2006 był dziennikarzem Radia Ave, a następnie Radia Plus Radom. Następnie, przez rok, pełnił funkcję rzecznika prasowego Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie. W latach 2006-07 był radnym i przewodniczącym Rady Miejskiej w Radomiu. Od 2007 roku był senatorem dwóch kadencji. Od 2015 roku jest posłem, wiceprzewodniczącym sejmowej kokosi obrony narodowej. Jest członkiem polskiego rządu – sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft